Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Snieglentės kietumas

Snieglentės 2009-09-20 komentarai 1

Bet kokio lygio snieglentininkui yra svarbus visų sudėtinių komplekto dalių kietumas.

Lentos kietumas

Pernelyg minkštos lentos nekompensuos nei kieti batai, nei kieti apkaustai. Gamyklinių lentų kietumas paprastai tiesiogiai priklauso nuo jų ilgio. Lentų kietumas pasirenkamas pagal snieglentininko svorį ir pagal discipliną (slalomas, free-carvingas). Jei lenta per daug kieta, ją reikia keisti. Galima duoti ją intensyviai panaudoti sunkesniam žmogui porai mėnesių. Tai yra taikoma, tačiau nelabai dažnai. Su laiku, dauguma lentų, ypatingai gamyklinių, pastebimai minkštėja.

Bato kietumas

Bato kietumas svarbus ir efektyviam snieglentės valdymui, ir snieglentininko patogumui. Labai kietus ir nelabai patogius batus geriau palikti lenktynėms. Free-carveriams visų pirma reikalingas komfortas.

Toks klausimas kaip „O Raichles 325 SB – minkšti batai?” greičiausiai iššauks eilę papildomų klausimų, kol į jį bus įmanoma atsakyti.

Visų pirma, koks snieglentininko svoris? Nuo to priklauso kiek jis fiziškai (ir kokia kaina) gali sulenkti bato plastiką. Visų antra, kokiais tikslais snieglentininkas naudos batus – lenktynėms, free-carve‘ui, greitam važiavimui tiesiąja? Lenktynėms tinka net slidžių batai, nes jie dėl savo kietumo geriau leidžia valdyti lentą. Lenktynininkai nesėdi ir nevažinėja žemai. Free-carve‘riams, kuriuos daugiau vilioja žemas ir ne toks greitas važiavimas, atvirkščiai, reikia santykinai daug lankstumo. 80 kg sveriančiam snieglentininkui Raichle 325 SB – pakankamai minkštas batas. Rimtose lenktynėse jį naudoti beprasmiška. 50 kg sveriančiam snieglentininkui Raichle 325 SB – pakankamai kietas batas, kuris tinka nebent tik lenktynėms, net su minkštais liežuviais ir visokeriopomis modifikacijomis, tokie batai suteiks daugiau diskomforto ir kančių, nei komforto ir pasitenkinimo.
Daugelis užduoda tokį klausimą: „Aš sveriu 50 kg ir turiu Raichle 325 SB. Ką galima padaryti, kad batas taptų minkštesnis?“

Visų pirma, Raichle turi 4 minkštumų liežuvius, tačiau rasti tuos liežuvius yra gana sudėtinga. Jei pasitaikys galimybė užsakyti liežuvius,  Raichle SB 224 (324) liežuviai kur kas minkštesni už pačius minkščiausius Raichle 325 SB liežuvius.

Taip pat galima pakeisti viršutinę plastiko dalį į 224 arba 324 modelio plastiką. 323, 224 ir 324 modelių plastikas yra gerokai minkštesnis už 325, 600, 700 modelių ir juos atitinkančių DeeLux modelių plastiką.
Minkštesnis pamušalas, pavyzdžiui, mažesnio tankio Termoflex (juodas su raudonu) niekaip nepadės. Po poros pasivažinėjimų jis sukrenta į batą ir kabo ant kojos. Visa esmė yra pernelyg kietame bato plastike, o ne pamušale. Kieti pamušalai labai gerai veikia minkštuose batuose, bet ne atvirkščiai. 

Nuo apkaustų kietumo priklauso mažiausiai. Lenktynininkai daugiausiai naudoja minkštus apkaustus. Iš kitos pusės, penkiskart FIS pasaulio čempionui Džesi Džei Andersonui visiškai netrukdo patys kiečiausi pasaulyje apkaustai. Lenktyninės lentos ir batai kur kas kietesni nei free-carv‘inės. Kietos lentos geriau elgiasi greityje (nei minkštos lentos), o kieti batai jas geriau kontroliuoja (nei minkšti batai). Vienintelė minkšta vieta lenktyniniame komplekte tenka apkaustams, kurie atlieka „pakabos lenktyninėje mašinoje“ vaidmenį. Kieti apkaustai tarp minkštos lentos ir minkštų batų visiškai nepamaišys. Plastikinės dalys apkaustuose anksčiau ar vėliau sulūžta. Plonos metalinės sąsagos anksčiau ar vėliau nutrūksta. Lenktynininkai, kuriuos remia trapius apkaustus gaminančios kompanijos, neprisipažįsta apie jų dažnus lūžimus. Geriau turėti tvirtus apkaustus, kurie ilgiau tarnaus ir kuriais galima pasikliauti.

Klausimas:  Mašina važiuoja pernelyg „kietai“. Ar reikia keisti padangas?  

Atsakymas: Galima, bet prieš keičiant padangas, pakeiskite pakabą. Tai kur kas svarbiau nei padangų keitimas.

Moralas: Prieš keisdami per kietus apkaustus minkštesniais, pakeiskite lentą. Nuo jos minkštumo priklauso kur kas daugiau, nei nuo viso kito.

Jei pas jus...

Pernelyg kieta lenta. Tai yra: ją sunku sulenkti, ji važiuoja tik tiesiai, užtat daro tai greitai. Vienintelis problemos sprendimas – minkštesnė lenta. 
 

Pernelyg minkšta lenta. Tai yra: ja lengva pasukti mažu greičiu, dideliu greičiu ją mėto, o briauna pradeda praslidinėti ir kastis. Ribotas greitis. Ribotas sukibimas su sniegu. Kieti batai netinka. Kieti apkaustai netrukdo.

Pernelyg kieti apkaustai. Tai yra: lenta valdoma greičiau, bet staigiau. Galima kompensuoti kaip norisi, išskyrus kietos lentos ir batų kombinaciją.

Per minkšti apkaustai. Tai yra: sklandus lentos valdymas, bet greiti apkaustų gedimai. Nebandykite likimo.

Pernelyg kieti batai. Tai yra: nepatogūs. Nuospaudos. Mėlynės. Lūžiai. Plastiko/liežuvių/batų keitimai.

Per minkšti batai. Tai yra: nepatogūs. Išnirimai. Ribotas greitis. Plastiko/liežuvių/batų keitimai.

 Kitos naujienos:

Good Wood 2015 geriausios snieglentės 0
Good Wood geriausios snieglentės 2014 0
Transworld Snowboarding geriausios snieglentės 0
Good Wood 2012 geriausios snieglentės. 1

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija