Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slidės ar snieglentes?

Patarimai 2009-09-20 komentarai 1

Ne provokacinio pobūdžio straipsnis, skirtas tiems, kurie apskritai pirmą kartą pamatė sniegą ir kalnus :) Ateini į kalnų slidinėjimo kurortą, o ten po visur šmižinėja tai ant vienos, tai ant dviejų slidžių, ir pradedi galvoti, o kuo gi tau užsiimti - slidėmis ar snieglente? Na, arba tiems, kurie seniai laksto su slidėmis ir galvoja pabandyti paslidinėti su snieglente.

Šiame straipsnyje išskirti pagrindiniai šių dviejų sporto šakų skirtumai ir tai, kaip greitai galėsi progresuoti, turint omenyje, kad jau seniai slidinėji slidėmis.

Slidžių ir snieglentės skirtumas

  • Slidės ir snieglentė yra labai panašios - abiem priemonėmis šliuoži nuo šlaito žemyn, ir abu šie būdai suteikia tau begalinio malonumo. Tačiau, iš kitos pusės, jie yra labai skirtingi, ir štai kai kurie iš tų skirtumų:
  • Snieglentininkams tenka nuolat sėdėti arba eikvoti savo energiją, kad išlaikytų briauną nejudamoje padėtyje. Skirtingai nei su slidėmis, čia tu neturėsi lazdų, kurios padėtų išlaikyti pusiausvyrą leidžiantis bei stovėti, kai nejudi.
  • Palyginti su slidėmis, snieglentė kur kas mažiau kenkia keliams. Kelio traumos snieglenčių sporte – tik išimtis iš taisyklės, o štai su slidėmis viskas atvirkščiai. Iš kitos pusės, su snieglentė patiriama daugiau riešo traumų, todėl geriau dėvėk apsaugas.
  • Kai pradėsi slidinėti snieglente, pradėsi nekęsti lygumų, nes tu juk neturėsi slidžių lazdų.
  • Tu pamilsi gilų ir minkštą sniegą. Snieglentės puikiai lekia puriame sniege ir ant apšalusio sniego, o slidės geriau susitvarko su sniego gūbriais ir ledu.
  • Atsistoti ant kojų nukritus su snieglente - tikras menas, bet kai jau įgusi, atsistoti su snieglente bus kur kas paprasčiau ir greičiau, nei su slidėmis, nes su jomis, kai kuriais atvejais, tenka painiotis iš labai mįslingų pozų.

Adrenalino faktorius

Jei tau reikalingas greitis ir tik greitis, jei kuo greičiau, tuo geriau, tuomet, esant vienodam slidinėjimo lygiui, slidės laimi prieš snieglentę.

Kaip pagrįstą pavyzdį galima palyginti slidininkų ir snieglentininkų greičio rekordus. Pamatysi, kad slidininkai visada greitesni.

 Jie ne tik čiuožia greičiau bet ir šokinėja aukščiau. Pavyzdžiui slidininkais Saimonas Diumontas „Winter X" žaidynėse superpipe iššoko į 6,6 metrų aukštį, tuo metu kai snieglentininkas Šonas Vaitas paseikė daugiausiai 4,8 metrus.

Nuo slidžių ant snieglentės

Taigi, tu kelis metus slidinėjai slidėmis ir supratai, kad atėjo laikas kažką keisti. Visur matai žmones, kurie paskyrė daug savo laiko snieglenčių sportui, o daugelis tavo draugų siūlo tau pabandyti.

Ar verta? Ar sunku? Ar padės tau slidinėjimo slidėmis patirtis? Atsakymas į visus šiuos klausimus, daugiau ar mažiau, yra taip. Tau jau pažįstami kurortai ir kalnai, tu nejauti diskomforto dėl didelio greičio, tu jau žinai, ką reiškia važiavimas briauna ir karvingas.

Kaip ir pradedantiesiems snieglentininkams, geriau išleisti šiek tiek pinigų pamokoms, arba, bent jau paskaityti slidinėjimo snieglente teoriją, kad suprastum slidinėjimo snieglente pagrindus. Žinoma, tai neapsaugos tavęs nuo briaunos gaudymo pradžioje, tačiau tikrai labai padės.

Daugelis slidininkų pastebi, kad pirmosiomis slidinėjimo snieglente dienomis, jiems sekėsi kur kas greičiau, nei su slidėmis per atitinkamą laikotarpį. Žinoma, tai daugiau priklauso nuo paties žmogaus, nes kai kurie teigia, kad mokymasis užtrunka tiek pat.

Bet kokiu atveju, gali pasiekti vidutinį slidinėjimo lygį be ypatingų sunkumų. Vis dėlto, pirmosiomis slidinėjimo dienomis nevertėtų bandyti laimės juodosiose trasose.

 Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija