Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip išsirinkti batus

Patarimai 2009-09-20 komentarai 0

Batai snieglentininkui yra viskas. Tai vienintelė įrangos dalis, kuri tiesiogiai kontaktuoja su čiuožėju. Visų pirma, batas būtinai turi būti labai patogus, jokiu būdu negalima leisti, kad bate koją trintų arba nemaloniai spaustų. Batai – tai slidinėjimo stiliaus pagrindas.

Batų tipai
Perkant batus, pirmas dalykas, kurį reikia patikrinti iki juos užsidedant, yra: 1) ar jie tinka prie tavo apkaustų (tai yra, ar batas normaliai įeina į apkaustus, o jie lengvai užsisega ir atsisega) ir 2) ar jie tinka tavo slidinėjimo stiliui.

Minkšti batai
· Techniškas freestyle‘as, freeride‘as – čia reikalingas komfortas ir judėjimo laisvė. Todėl snowborderiai labiau mėgsta pakankamai minkštus batus.
· Prilaikant ir fiksuojant kojas minkštiems batams padeda aukštų arba žemų apkaustų spoilerių kietumas.
Kieti batai
· Kieti batai daug kuo primena paprasčiausius kalnų slidinėjimo batus kietame plastikiniame korpuse.
· Kietus batus paprastai renkasi snieglentininkai, kuriems reikalinga papildoma kulkšnies fiksacija ir kontrolė.
· Kieti batai ne tokie patogūs kaip minkšti, bet visa jų esmė – tai

Slidinėjimo stiliai

Techniškas freestyle‘as
Freestyle‘eriai paprastai nelipa aukštai į kalną. Dažniausiai jie apsistoja papėdėje, kur kvailioja half-pipe arba snieglenčių parke. Dauguma šiuolaikinių freestyler'ių - tai praeityje buvę (arba vasarą būnantys ir dabar) riedlentininkai, riedutininkai arba BMX‘eriai. Nors įranga freestyle‘ui turi tam tikrų ypatumų, vis dėlto, freestyler‘iai greičiu nuokalnėse nenusileidžia kitiems snieglentininkams.

Techniškas freestyle‘as:
· Kalbant apie lentas, techniškajam freestyle‘ui jos visada yra pačios brangiausios;
· Bai pakankamai minkšti, dažnai su kietais įsiuvais šoniniam kojos fiksavimui;
· Daugumos gamintojų batai būna ir „strap‘iniai“ ir „step-in‘iniai“.

Freeride
Nežiūrint į tai, kad „freeride“ yra dažniausiai naudojamas snieglenčių terminas, visgi tai yra geriausia, kaip galima apibūdinti daugumą snieglentininkų ir tuos, kurie artimiausiu laiku prie jų prisijungs. Freerider‘iams patinka viskas, kas yra geriausio snieglentėse: ir kvapą gniaužiantis karvingo greitis, ir skrydžio pojūtis šuolio nuo big-air metu, ir tikslus triukų atlikimas half-pipe bei laisvės pojūtis slidinėjant šviežiame puriame sniege.

Freeride‘iniai batai:
· Renkantis batus reikia atsižvelgti į viską: slidinėjimo tipą – pipe, parkas, šviežias sniegas ar paruoštos trasos arba apskritai slidinėjimas ne trasose;
· Kai tik step-in sugebėjo patenkinti free-ride keliamus reikalavimus, pradėti gaminti step-in‘iniai freeride batai.

Freecarve
Šis naujas slidinėjimo stilius tapo greičiausiai besivystančiu šiuolaikiniam snieglenčių pasaulyje. Manoma, kad dauguma freecarver‘ių – tai praeityje buvę kalnų slidininkai, kurie dievina viso ilgio ir pločio šlaitą, pereidami iš vieno posūkio į kitą.

Batai freecarving‘ui:
· Dauguma save freecarver‘iais laikančių važinėtojų renkasi freeride‘inius batus dėl didelio patogumo ir galimybės rinktis slidinėjimą;
· Specialių batų freecarving‘ui dar nėra daug, todėl jų pasirinkimas nedidelis. Tačiau jie egzistuoja!  Pagrindinis jų ypatumas – tai išties fiksuotos kojos ir pilna lentos kontrolė paprastai slidinėjant;

Alpine/Race
Racer‘iai labai išsiskiria iš bendros snieglentininkų masės. Paruoštose trasose jie palieka įsirėžusius į sniegą pėdsakus, maksimaliai išnaudodami visą efektyvų lentos ilgį, visą briaunos ilgį. Vienintelis dalykas, kurio jie nemėgsta – prarasti kontaktą su sniegu, atsiplėšti nuo sniego net per centimetrą.

Batai alpin/race:
· Kieti batai;
· Paprastai tai yra poliuretano, polietileno ir šiuolaikinių kompozitų mišinys;
· Dauguma slidinėja paprastais kalnų slidžių batais;

Dydžio nustatymas
· Snieglentininkų batų dydžių liniuotė tokia pati, kaip ir paprastos avalynės ir sportinių batų, taigi, tavo dydis liks toks pat ir renkantis batus snieglentei;

· Gerai pasirinktame bate kojai yra patogu ir malonu, o žengiant kulnas bate nejuda. Jei batas jums puse dydžio per didelis – imkite dydžiu mažesnį.

 Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija