Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Aviakompanijos lupikauja slidininkų sąskaita

Lietuvoje 2009-10-10 komentarai 1

Slidinėti į užsienį susiruošusių lietuvių kai kurių oro bendrovių bilietų kasose laukia nemalonus siurprizas. Vilnietis Tomas pasipiktinęs pasakojo: "Su draugais nusprendėme skristi paslidinėti į Alpes.

Tačiau, nuėję užsisakyti lėktuvo bilietų, "apšalome". Bilietų pardavimo agentūroje mums pranešė, kad, jeigu norėsime skraidinti savo slides, prie bilieto kainos teks pridėti 200 litų - po 100 litų į vieną pusę ir atgal. Buvome labai nustebę, nes slidinėti skraidome jau 6 metus ir anksčiau jokių papildomų mokesčių nebuvo".

Anot Tomo, agentūros darbuotojai taip pat perspėjo, kad sumokėjus minėtą 200 litų mokestį, nėra jokių garantijų, kad slides paims į lėktuvą. Jei lėktuvo bagažo skyrius bus pilnas, slidės gali ir netilpti.

Vilniaus oro uosto direktorius Mindaugas Ivanauskas "15min" teigė nieko nežinantis apie naujus aviakompanijų mokesčius. "Čia ne mūsų reikalas, bendrovės nustato mokesčius ir taisykles, o su oro uostu tokių dalykų niekas nederina", - sakė oro uosto direktorius.

Tuo tarpu vilnietis Tomas pripažino pasigailėjęs, kad nusipirko slides, nes, pasak jo, daugelyje Europos kalnų kurortų slidžių ar kito inventoriaus nuoma savaitei vidutiniškai atsieina apie 60 eurų (207 litus).

Anot Tomo, į Prancūzijos Alpes skraidinusios "airBatic" oro bendrovės atstovai vėliau Vilniaus tarptautiniame oro uoste taip ir nepaaiškino, kodėl buvo įvestas slidžių mokestis, esą tiesiog pareiškė, jog už sportinio inventoriaus gabenimą reikia mokėti papildomai.

Bendrovės "airBaltic" rinkodaros ir viešųjų ryšių koordinatorė Rosita Sakalauskaitė "15min" sakė, jog mokestis buvo įvestas pernai rugsėjį, tokį sprendimą priėmus įmonės valdybai. Pasak jos, papildomas mokestis taikomas slidėms, snieglentėms, golfo įrangai, dviračiams, ir kitiems nestandartinio dydžio kroviniams.

Nestandartinių gabaritų krovinius yra apmokestinusios ir kitos oro bendrovės. "FlyLAL - Lithuanian Airlines" atstovė teigė, jog, pavyzdžiui, už dviračių gabenimą reikia papildomai mokėti 175 litus. Tuo tarpu už slidžių ar snieglenčių gabenimą mokėti nereikia, jeigu keleivis vežasi tik rankinį bagažą, kurį leidžiama įsinešti į lėktuvo saloną.

Tuo tarpu aviakompanija "Aurela" skelbia, kad slidinėjimo įranga, (slidės, batai ir lazdos arba snieglentė su batais) skirta vienam asmeniui, yra įtraukiama į nemokamo registruoto bagažo normą.

Jei inventorius viršija nurodytą kiekį arba nemokamo bagažo normą, yra taikomas viršsvorio mokestis.

Vienos turizmo agentūros direktorė pabrėžė: "Visi skrydžių mokesčiai priklauso nuo aviakompanijos. Klientai, norintys lėktuvu gabenti neįprasto dydžio bagažą, prieš pirkdami bilietus visada turi pasitikslinti, ar nereikės papildomai už jį primokėti. Aviakompanijų taisyklės keičiasi nuolatos. Juk dabar kai kuriose bendrovėse, skrendant jų lėktuvais ekonomine klase, reikia atskirai mokėti ir už maistą".Kitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija