Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slidinėjimo inventoriaus priežiūra

Patarimai 2009-10-17 komentarai 0

Prisiminkime sparnuotą frazę iš  Merfio dėsnių: “Viskas, kas gali sugesti – sugenda, viskas, kas negali sugesti – taip pat genda“.  Tai taip pat taikoma ir kalnų slidėm.
Todėl, jei norite, kad inventorius tarnautų ilgai ir teiktų Jums džiaugsmą, būtina rūpintis juo.

Tai visiškai nesudėtinga ir neatima nei daug laiko, nei daug jėgų.

Slidžių priežiūra
  
 

 

Slidės nemėgsta sniego trūkumo ir druskų, t.y. slidės nemėgsta slysti  per akmenys, žvyrą, žemę arba pabarstytą druska sniegą. Todėl rinkitės gerus sniego šlaitus, toliau nuo autostradų.

Transportuojant tolimais atstumais, slidės patartina sudėti į specialius dėklus. Tai apsaugo jas nuo galimų išorinių poveikių. Slidės, tuo metu, turi būti suglaustos viena su kita slystamais paviršiais, kad atsitiktinai nepažeisti jų kitais daiktais, arba kitomis slidėmis.

Slidės mėgsta slidžių tepalą. Pakanka paprasčiausio parafino, kurį galima rasti namuose, vaistinėje arba parduotuvėje (pvz. žvakės pavidale). Parafiną tolygiai galima užtepti lygintuvo pagalba, įjungto minimaliu galingumu (kad neperšildyti parafino ir slidžių). Vandens lašas neturi užvirti ant lygintuvo. Tiesiog įtrinkite slystamą paviršių parafinu, o vėliau jau lyginkite slidžių slystamąjį paviršių lygintuvu.

Sekite, kad slystamasis paviršius būtų lygus, o briaunos (kantai) – ne per daug išmušti ir užbukinti.  Kaip ištaisyti situaciją, jei kalnų slidės buvo apgadintos trasoje? Viskas priklauso nuo apgadinimo laipsnio ir turimų instrumentų. Gali pakakti dildės arba švitrinio popieriaus. Daugelį pažeidimų, netgi tokių rimtų kaip išrautas kantas, galima atstatyti savarankiškai (kantą, pvz. galima sugrąžinti atgal).  Bet jei Jūs neturite patirties arba noro – kreipkitės į specialistus, juolab, kad slidžių remontui „lauko“ sąlygomis reikalingos ir žinios, ir mokėjimas, ir įgūdžiai. Svarbiausia ne persistengti, t.y. nenešti slidžių į taisyklą po kiekvieno įbrėžimo. Jei Jūs ne ekstremalas, tai smulkus remontas bus reikalingas daugiausiai kartą per sezoną.
Batų priežiūra
Teisinga batų priežiūra – tai taip pat ir savo kojų priežiūra. Neįsijauskite suspausdami koją spaustuku,  juk tinkama teisingai užspausta avalynė, tai, visų pirma, komforto pagrindas ir slidinėjimo savo malonumui sąlyga, o taip pat ir ilgas bato tarnavimas.  Nevaikščiokite batuose per asfaltą ir kitus panašius paviršius. Juk nosis ir kulnas kalnų slidžių bato turi būti idealiame stovyje, kad sutvirtinimai sudirbtų teisingai ir laiku, t.y. nosis ir kulnas turi pilnai pagal formą atitikti standartus, būti švariais ir pakankamai slidžiais. Dėl tos pačios priežastis, būtina valyti batus nuo sniego ir ledo prieš įstatant juos į sutvirtinimus. Be to, nuo ilgalaikio vaikščiojimo kalnų slidžių batuose, juose deformuojasi plastikinis paviršius, o vidinė kojinė gali net ir suplyšti. Todėl esant tolimiems perėjimams, batus rekomenduojama nusiauti ir neštis kuprinėje, krepšyje, kraštutiniu atveju, uždėti ant jų bachilus, pernešant rankose. 

Jei Jūs nenorite reguliariai ištraukinėt pradžiūvimui vidinį batelį, tai, nusiavus batus, palikite juos šaltyje (balkone) atidarytus. Galima palikti ir patalpoje, bet geresniam pradžiovinimui sukimškit į batelį suglamžytą laikraštį arba rankšluostį, ir pastatykite prie radiatoriaus (kol avalynė sušils). Štai tada galima atverti batelį galutiniam pradžiūvimui.

  
    
Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus arba kitomis aukštos temperatūros sąlygomis – batelis, į kurio sudėtį įeina termoplastas gali „pamiršti“ Jūsų kojos formą, kas, žinoma bus nelabai malonu, bandant apsiauti tokius „kaliošus“. Maksimali temperatūrą, kurią, be jokių pasekmių, atlaiko kalnų slidininko batai,  yra 50 laipsnių.

Pasibaigus slidinėjimo sezonui, batus geriausia laikyti užsegtus dėkle ir tamsioje vietoje. Prieš padedant batus saugojimui iki kito sezono, būtina rūpestingai išplauti muilo tirpale vidinį minkštą batelį, kad prakaitas ir nešvarumai negadintu audinio ir „įdaro“. Perplaukite taip pat ir išorinį batą. Po pradžiovinimo vidinis batelis įsistato į išorinį. Toliau galima pasinaudoti įprastos avalynės priežiūros taisykle -   laisvai (neaklinai) prikimšti batus laikraščiu.
Apkaustų priežiūra
Tiktai švarūs apkaustai veikia patikimai ir teisingai. Todėl sekite, kad į juos nepatektų purvas, žemė, smėlis arba kelio druska.

Nešvarius apkaustus reikia apiplauti šaltu vandeniu. Nereikia plovimui naudoti tirpiklius, valymo priemones arba karštą vandenį. Šiam tikslui geriausia panaudoti būtent šaltą vandenį arba sudrėkintą vandenyje minkštą audinį. Tvarkingai naudojant, apkaustai tarnaus ilgai, ir net nereikalaus sutepimo.

Geresnei apsaugai supurkšti apkaustus specialiu silikoniniu aerozoliu.

Kad pernešant nepažeisti slidžių, visada sukabinkite slides slystančiaisiais paviršiais kartu, ir atsargiai slinkite slides kol susikabins sky-stop‘ais . Naudokite „lipukus“ surišimui – tai prailgins stabdžių ir briaunų (kantų) gyvavimą.

Po slidinėjimo apkaustai visada turi būti atidarytoje padėtyje. Per ilgas tarpsezonines pertraukas galima leisti „pailsėti“ ir spyruoklėms – susukite visus reguliavimus iki minimumo, apdirbkite juos apsauginiu silikoniniu aerozoliu.

Kad apkaustai ilgai tarnautų  neturi būti ertmių apkaustuose, ir apkaustų pritvirtinimo prie batų taške.

Saugoti apkaustus geriau tamsioje, vėsioje vietoje. Galima dėkle balkone, arba sausame garaže.

Pervežant apkaustus (slides) atviru būdu, pageidautina juos sudėti į dėklą.

Kalnų slidinėjimo lazdos

Čia viskas gerokai paprasčiau. Svarbiausias dalykas slidinėjimo lazdų priežiūroje – žiedų ir dirželių stovio tikrinimas. 
Pamestą žiedą galima pakeisti į bet kokį kitą, tinkamą pagal formą ir dydį.

Dirželis taip pat remontuojamas arba keičiamas.

Problemos su pačia lazda pasitaiko retai, pvz., jei susilankstė aliumininės lazdos, pakanka jas ištiesinti tiesiog suėmus abejomis rankomis ir tiesinant pridėjus prie kojos kelio.
Sugadintas lazdas reikia tiesiog pakeisti. Laimei, elementariausias kalnų slidžių lazdų variantas kainuos maždaug 60lt.  Be lazdų sunku, o „mandros“ lazdos ne visada yra geriausios.
 


Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija