Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Vasaros sezono pradžia – baidarėje

Be sniego 2009-10-17 komentarai 0
Vos nutirpsta sniegas, o saulė ilgesniam laikui išlenda iš už debesų, sezoną galima ir atidaryti. Pasimėgauti pavasario spalvomis, kvapais ir garsais sėdint vidury upės baidarėje – didelis smagumas.

Galvą dedu, kad ne vienas baidarininkas jau pradėjo šiemetinį sezoną. Vieni – planuodami būsimus žygius, kiti – užsakydami baidares vasaros savaitgaliams, treti – griebdamiesi irklų. Jau nekalbant apie tuos, kurie iš baidarių neišlipa ir žiemą.

  Baidarių nuomotojai įspėja, kad šiemet už laivus teks mokėti truputį brangiau, o norint juos užsisakyti ilgiesiems vasaros savaitgaliams, tuo reikėtų pasirūpinti jau dabar.

Plaukia ir dabar

Poilsiavietės „Kadagys“ savininkas Mindaugas Raulušaitis Alfa.lt sakė plaukimo sezoną pradėsiąs būtent šį, ilgąjį gegužės savaitgalį. „Jau turiu užsakymų“, – teigė jis.

Ankstyvi baidarininkai verslininko nestebina, nes savo baidares jis nuomojo ir per Naujuosius metus, ir Kovo 8-ąją.

„Kad dar nesibaigė dar anas sezonas“, – M. Raulušaičiui pritarė UAB „Baidarių centras” direktorius Rimas Valčiukas, paklaustas, kada prasidės naujas plaukimo sezonas.

Anot R. Valčiuko, pagrindinis veiksnys, nuo kurio priklauso baidarių sezono pradžia – oras.

„Jeigu tik saulė ir šilta, sezonas ir prasidės. Paprastai jis būna gegužės pradžioje, jau turime užsakymų tam laikui, bet kol kas jie – pavieniai. Masiškesnis plaukimas prasideda birželio pradžioje ar viduryje“, – pasakojo Klaipėdoje ir Dzūkijoje savo firmas turintis vyras.

Nuoma brangs

Anot verslininkų, kol kas baidarių nuomos kainos yra tokios pat, kaip ir pernai. Tačiau vasarą jos tikrai didės.

Jeigu pernai dvivietės baidarės nuoma vienai dienai savaitgalį kainavo maždaug 50 litų, šiemet už tą patį reikės mokėti 60 litų. „Kaina kyla dėl to, kad didėja išlaidos: brangsta kuras, patentai. Didėja mūsų sąnaudos“, – paslaugos brangimą grindė www.baidaresDubysa.lt šeimininkas Darius Ramanauskas.

„Baidarių centras“ dvivietę baidarę parai nuomoja už 60 litų. „Manau, sezono įkarštyje šiek tiek kelsime kainas, nes viskas brangsta – ir kuras, ir žmonių atlyginimai didėja”, – svarstė R. Valčiukas.

Visi Alfa.lt pašnekovai pabrėžė visuomet užsakovų prašantys sumokėti užstatą – taip mažiau rizikos, kad plaukikai pakeis savo planus.

M. Raulušaitis pasakojo ėmęs prašyti sumokėti dalį sumos iš anksto po to, kai pernai per Jonines ant kranto liko 10 baidarių. „Kaip visuomet tokiais atvejais, telefonas išjungtas“, - teigė jis negalėjęs prisiskambinti užsakovams ir todėl net įtaręs konkurentų žaidimus.

Rezervuoti reikia jau dabar

Į ilgus – savaitės ar dviejų savaičių žygius upėmis – leidžiasi retas lietuvis. Plaukti baidarėmis dažniausiai susiruošiama savaitgaliais. Ypač tam tautiečiai mėgsta panaudoti vadinamuosius ilguosius savaitgalius.

Visi kalbinti verslininkai akcentavo, kad norint rezervuoti baidares toms dienoms, tą geriausia daryti jau dabar.

Penkiolika baidarių turintis D. Ramanauskas sakė, kad žmonės, norėdami baidarėse praleisti Jonines, Mindaugines, Žolines dar balandį turėjo tuo pasirūpinti. Vasaros švenčių dauguma jo baidarių jau užsakytos. „Vietų dar yra, bet jeigu prireiktų didesnio kiekio baidarių, kiltų problemų“, – tvirtino žygius Dubysa rengiantis verslininkas.

Kadangi R. Valčiuko firma turi 200 baidarių, laisvų laivų yra dar visiems savaitgaliams.

„Jeigu norite plaukti per Jonines ar Mindaugines, geriau užsisakyti prieš mėnesį. Jeigu paprastą savaitgalį – kartais laisvų baidarių būna ir prieš dieną. Tačiau kad būtų garantija, geriau užsakyti bent prieš porą savaičių”, – patarė verslininkas.

„Liepos 5–6 dienoms jau telikę likučiai. Dvi didelės grupės rezervavo baidares ir užstatą sumokėjo“, – kolegų žodžius patvirtino ir 18 baidarių nuomojantis M. Raulušaitis.

Ūla virto greitkeliu

Populiariausios baidarininkų upės – Merkys, Žeimena, Minija, Jūra, Šalčia, Lakaja, Širvinta ir kt. Daug keliautojų pirmą krikštą, kaip baidarininkai, gavo Ūloje. Tačiau pastaruoju metu į šią upę patekti darosi vis sunkiau.

„Ūla praktiškai neplukdau. Su ja nuprotėjimas išeina, – Alfa.lt prisipažino M. Raulušaitis. – Ten greitkelis pasidarė. Iš pradžių ją išreklamavo, pradėjo plūsti baidarininkai, o paskui nacionalinis parkas įvedė leidimus.“

Pasak pašnekovo, šiemet tie leidimai gerokai brangsta. Jo duomenimis, vienam žmogui dienai leidimas plaukti Ūla atsieis 40 litų.

Aštrių pojūčių mėgėjams verslininkai paprastai rekomenduoja Šalčio intaką – Visinčią. „Ji teka Rūdininkų raisto viduriu. Tai žmonių veiklos labai mažai paliesta upė“, – sakė M. Raulušaitis.

Asai „gaudo“ potvynius

Pagal tarptautinę klasifikaciją visos upės skirstomos į šešias kategorijas.

Kaip Alfa.lt sakė Vilniaus vandens turizmo sporto klubo „Vikingai“ pirmininkas Alvydas Barzdėnas, Lietuvoje tėra dviejų pirmų kategorijų upės.

Pirmajai priklauso dauguma mūsų upių, jose praktiškai nėra jokių kliūčių, labai silpna srovė. Antrajai kategorijai, kur esama šiek tiek akmenų, sraunumo, priskiriamos Dūkšta, Širvinta, gabaliukas Minijos, Babrungas, Siesartis...

„Norint paplaukti didesnių kategorijų upėmis, jau reikia į kalnus važiuoti“, – sakė A. Brazdėnas, pats su kolegomis į baidarę sėdantis, tik per pavasarinius potvynius. Anot jo, tuomet ir kai kurie Lietuvos upeliai pagal sudėtingumą gali būti laikinai priskiriami 3–4 kategorijai.

„Mes – sportininkai, todėl mus domina sraunūs, didelio nuolydžio upeliai, kur daug kliūčių, užvirtę medžiais, akmenimis. Vasarą tokie būna nepraplaukiami, – pasakojo A. Brazdėnas. – Jie tik per potvynį, kai sniegas tirpsta, tinkami plaukti. Mes tuos sniego tirpimus gaudome, nesvarbu, kada jie būna, kovą ar sausį. Kada daug vandens, tada plaukiame“.

Pavasariniams plaukimams „Vikingo“ nariai renkasi Neries regioniniame parke tekančią Dūkštą, Bražuolę, Anykštą.

„Mums tokios upės įdomiausios. Didelis srovės greitis, kliūčių manevravimas. Jos tinka treniruotis tolesniems žygiams. Tačiau pirmosioms išvykoms baidarėmis tie upeliai netinka“, – sakė A. Brazdėnas.

Kodėl žmonės plaukia baidarėmis?

„Aš pats plaukioju nuo 1986 metų. Čia praktiškai užkrečiama liga. Kas praplaukė kartą, tas užsikabina“, - diagnozavo M.Raulušaitis.

„Plaukiančiųjų vis daugėja, – pripažino R. Valčiukas. – Žmonėms galbūt nusibodo važinėti po Turkijas, pamatė, kad čia tą patį galima rasti. Aktyvus ir palyginti pigus poilsis gamtoje. Jeigu nueitumėte į „Akropolį” dviese, vargu ar pusdienį ten išsisuktumėte už 70 litų. O čia galimą visą parą.“
 


Kitos naujienos:

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas 0
Sezonas prasideda: baidarių mėgėjai jau tvindo upes 0
Red Code. Mirtini žaidimai su bangom. 0
Turistiniai miegmaišiai, ką reikėtų žinoti prieš perkant 0

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija