Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Akiniai slidinėjimui

Patarimai 2009-10-17 komentarai 0

Kalnų slidinėjimo akinių yra begalė. Pirmiesiems pasivaikščiojimams kalnuose slidininkai užtemdę stiklus prisitaikė „vairuotojų“ akinius.

Akiniai saugojo juos nuo sniegenų ir ryškios saulės. Tačiau pagrindine aukščio staigmena tapo ne saulės šviesa, o akies tinklainę ardantys UV spinduliai. Todėl pagrindinis apsauginių akinių privalumas ir skiriamasis bruožas yra jų sugebėjimas atspindėti ultravioletinio ir infraraudonojo spektro spindulius.  Stiklas, kaip medžiaga, turi nemalonią savybę sudužti į mažas šukes. Todėl teko išrasti filtrus iš polimedžiagos su beveik gamtinio kvarco skaidrumu. Vėliau išmokta plastiką dažyti įvairiomis spalvomis, kad padidėtų vaizdo ryškumas esant ūkanotam orui, išlaikytas pavasarinio edelveiso šviesos suvokimas į saulėtą.

Poilsis kalnuose – tai malonus fizinis ir protinis darbas, kurio metu kūnas ir galva išskiria šilumą. Šiluma, kurią išskiria veidas, turi savybę kondensuotis ant stiklų (filtrų), todėl teko išmokyti akinius ventiliuoti orą. Menkiausios drėgmės dalelės dėl temperatūrų skirtumo ant viršutinės ir vidinės filtrų plokštumos turi fizinę savybę užšalti, todėl žmogus išranda neužšąlančią dangą (anti-fog) ir taiko paketą, panašų į langų, gelbėjantį šaltu oru.

Mūsų galvos šiek tiek skiriasi viena nuo kitos, o akinių pagrindas turi gerai priglusti prie veido ir kartu nedirginti slidininko odos. Taip pat įdomi užduotis.

Ir daugelis kitų, tegul ir ne pačių svarbiausių: kad būtų lengvai nuimami-uždedami, kad nesibraižytų ir tilptų ant įprastinių akinių, kad susilenktų lanku krepšelyje ir kad tiktų pagal spalvą prie kostiumo, viršuje – apačioje ir dešinėje – kairėje stipriai neribotų vaizdo. Ir maža ko dar gali žmogus užsimanyti iš tokio menkniekio, kaip apsauginiai akiniai žiemos poilsiui kalnuose.

Yra modelių, kuriuos galima lengvai užsidėti virš įprastinių akinių su dioptrijomis, yra specialūs – dvigubi – slidinėjimo akiniai su dioptrijomis, gaminami pagal užsakymą.

Taip pat galima naudoti atvirus, įprastinius apsauginius saulės akinius, tik reikia įsitikinti, kad jie nepraleidžia ultravioletinės saulės spindulių dalies, tvirtai laikosi ant nosies ir nenukris jau pirmame posūkyje. Labai nepakenks tokie akiniai su šoniniais „sparneliais“, apsaugantys akis nuo šoninės saulės šviesos.

Renkantis akinius visų pirma kreipkite dėmesį į žymių firmų gaminius. Jie brangesni, bet patogumas ir kokybė atpirks jūsų investicijas. Julbo, Giro, Electric, Dragon, Scott, Anon, Uvex, Carrera...

www.efekto.lt

 

 
Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija