Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Pagrindinės slidžių charakteristikos

Patarimai 2009-10-17 komentarai 0

Slidžių konstrukcija su laiku labai greitai keičiasi. Tai, kas prasidėjo nuo dviejų medinių lentjuosčių, dabar pavirto sudėtingu inžinerinių sprendimų kompleksu. Šiame straipsnyje pasakojama apie svarbiausias slidžių charakteristikas, į kurias reiktų atkreipti dėmesį renkantis įrangą.

 

 

 

 

Pusiaujo plotis (Waist width)

Slidės plotis įtvarų srityje (matuojamas milimetrais). Pusiaujo plotis nulemia, kaip gerai slidės elgsis giliame sniege arba ant ledo. Bendru atveju, siauros slidės (65 mm ir mažiau) skirtos kietam sniegui, o plačios (72 mm ir daugiau) geriau tinka giliam sniegui. Jei slidinėjate ir paruoštomis trasomis, ir nenuvalytuose šlaituose, galima pabandyti slides su vidutiniu pusiaujo pločiu (nuo 66 mm iki 71 mm).

Šoninis pjūvis (Sidecut)

Šis parametras apsprendžia slidžių posūkio spindulį. Esant gilesniam pjūviui, slidės turi mažesnį posūkio spindulį, o esant mažam pjūviui, slidės sukasi didesniu spinduliu ir tokiu būdu daug paprasčiau nukrenta kulnai (praslysta slidžių nugarėlės, jei norite). Vienas iš būdų išmatuoti šoninio pjūvio dydį: išmatuokite atstumą (paprastai matuojamas milimetrais) tarp slidės pusiaujo krašto ir linijos, einančios per slidės kraštus plačiausiose nosies ir kulno (ne jūsų, o slidės) vietose. Tradicinių slidžių (be iškrypimų) šoninio pjūvio gylis maždaug 7-8 mm (mogulas ir kai kurios slalomo slidės). Šiuolaikinės slidės dideliems greičiams daromos su maždaug 12-15 mm pjūviu. Dauguma all-mountain slidžių turi šoninį 15 mm pjūvį. Radikalūs carve‘ai (tiems, kurie mėgsta draskyti ausis į šlaitą) – 25 mm.

Ilgis (Length)

Tradiciškai, slidės ilgis nulemia jos stabilumą, bet ilgos slidės (daugiau nei 200 cm vyrams, 190 cm moterims) netinka pradedantiesiems slidininkams arba asmenims su nedidele sėdynės mase:-). Tačiau šiuolaikinės medžiagos ir didelis plotis suteikia normalų stabilumą netgi trumpoms slidėms. Taigi, rinkitės slidės pagal savo masę ir tai, kaip greitai norite slidinėti. Mano manymu visi žino (kraštutiniu atveju, numano), kad kuo greičiau norite čiuožti, tuo ilgesnių reikia slidžių.

Standumas (Flex pattern)

„Minkštos“ slidės lengviau lenkiasi, „kietos“ – sunkiau. Yra tokia taisyklė – minkštos slidės pradedantiesiems, kietos – ekspertams. Slidžių standumas – svarbi charakteristika.  Nuo jo priklauso kaip slidė elgsis sniege. Pavyzdžiui, slidės su kietais kulnais geros kietame sniege, ir atvirkščiai. Tačiau jei slidės per kietos, tai bandymo atsistoti ant kanto pasekmės gali būti neprognozuojamos. Pernelyg minkštos slidės tolygios nelabai geriems pojūčiams kietame sniege.

Išlinkis (Camber)

Išlinkis tai  arka, kurią suformuoja slidė, gulanti ant plokštumos. Išlinkis suteikia minkštumo ir turi įtakos vibracijos gesinimui. Slidė su dideliu išlinkiu daug užtikrinčiau elgiasi.
Jeigu slidės išlinkio praktiškai nėra, tai galite jas išmesti ir galvoti apie naujo agregato pirkimą.

Šerdies konstrukcija (Core construction)

Dažniausiai slidės gaminamos iš stiklo pluošto (fiberglass) su kevlaro (kevlar) arba anglies (carbon) priedu stiprumui. Stabiliausios yra slidės pagamintos iš stiklo pluošto ir  medžio (torsioninės dėžutės formos). Kitoms slidėms naudojama daugiasluoksnė konstrukcija (sandvich) – stiklo pluošto sluoksnis yra viršutinėje ir apatinėje šerdies dalyje. Daugiasluoksnė konstrukcija garantuoja daug minkštesnį slidinėjimą, tačiau ji daug trapesnė palyginti su torsiono dėžute.
Ekspertai labai gerbia slides iš metalo dėl jų stabilumo gamtiniuose šlaituose. Tokie aliuminio lydiniai kaip Zicral ir Titanal naudojami gaminant slides dideliems greičiams.

Bazės medžiaga (Base material)

Visose slidėse naudojama polietileno bazė. Pigūs modeliai turi lieto plastiko bazę – lengvai pažeidžiamą medžiagą (bet taip pat lengvai atstatomą). Tokios slidės neišsaugo sutepimo ilgesnį laiką ir prasčiau slysta labai kietu/šlapiu sniegu. Brangesni modeliai turi bazę iš plastiko, kuris nelydomas gamybos metu. Tokios slidės gerai išlaiko tepamąsias medžiagas ir yra patikimesnės. Tačiau tokiu atveju remontas atsieis daug brangiau.

Slystamosios dalies truktūra (Structure)

Mikroskopinė bazės struktūra, kuri formuoja kanalus, kurie skirti susmulkinto sniego atvedimui, kad būtų sklandus slydimas.

Briauna (Edge)

Briauna paprastai gaminama iš plieno su aukštu anglies kiekiu, kas garantuoja gerą standumą, ir atitinkamai, gerą slidžių darbą kietame šlaite. Pigios slidės turi storą, tvirtą briauną, kuris neypatingai reaguoja į slidininko norus. Gerų slidžių briauna plona ir lanksti, kas padeda geram slidinėjimui. 

 



Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija