Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kalnų slidinėjimo batai

Patarimai 2009-10-17 komentarai 1
 
  

Nors kartą pabandęs pailsėti kalnuose žiemą, ir dar su slidėmis, retas kuris liks abejingas šiai sporto rūšiai, prieinamai bet kuriame amžiuje.

Kitu žingsniu paprastai tampa įrangos rinkimasis ir pirkimas. Apžvelkim patį sunkiausią pirkinį – kalnų slidinėjimo batus. Nuo teisingo pasirinkimo priklauso Jūsų pažangos greitis mokantis ir slidžių valdymas. Pasiruoškite praleisti nemažai savo ir svetimų žmonių darbo valandų ieškant „savojo“ bato. Kad palengvintume gyvenimą Jums ir pardavėjams parduotuvėje, atliksime nedidelį neraštingumo mažinimą.
Taigi, ką būtina žinoti prieš įsirengiant į žygį po parduotuves.

  • Visų firmų kurpaliai skirtingi. Teks matuotis viską, kas yra parduotuvėse.
  • Iš karto teks pirkti specialias kojines ir geriau dvi poras. Jų Jums prireiks ne tik matuojantis.
  • Nereikia priešintis bandymams išmatuoti Jūsų kojas. Visų pirma, tai nemokama. Visų antra, Jūs, galiausiai sužinosite savo tikrąjį dydį.
  • „Kaip su šlepetėmis“ kalnų slidinėjimo batai nebūna.
Dabar leisime sau duoti Jums keletą patarimų.

Kiekviena firma daro batus skirtingo pasiruošimo lygio slidininkams. Nesistenkite rinktis paties brangiausio arba paties sportiškiausio modelio,  adekvačiai įvertinkite savo lygį. Per aukštas ambicijas lydi masė skausmingų pojūčių slidinėjant.
Batai parenkami griežtai pagal Jūsų dydį. Tai sporto inventorius ir jokių atsargų „vilnonei kojinei“ neturi būti. Laikytis ant kojos batas turi tampriai, tačiau tuo pat metu be skausmingų pojūčių ir be kraujo tėkmės kraujagyslėmis užspaudimo.
Spaustukai užsisega pradedant nuo paties žemiausio. Nereikia jų iš karto stipriai užveržti. Kojos nutirps, o Jūs nieko nepajausite.
Galiausiai, geidžiamas objektas išrinktas, dydis nustatytas ir ateina atsakingas momentas – matavimasis. Pirmiau nei suriksite „maži!“ ir reikalausite kito dydžio, pabandykite paklausyti konsultanto patarimų, ir užsegę batą bei stovėdami ant viso pado, „palenkti“ jį pirmyn. Kulnas tokiu būdu pasislinks atgal, pirštai atsipalaiduos, o koja užims teisingą padėtį bato viduje.

Toliau algoritmas išsiskiria į dvi dalis.
Jei Jūs iš karto pajuntate skausmą, tai trypčioti su šiais batais daugiau nėra prasmės, reikia pereiti prie kito modelio.
Tačiau jei skausmo nėra, nebandykite nuimti batelių. Praktiškai visuose kalnų slidinėjimo batuose vidinis batelis yra termoformuojamas. Todėl pageidautina užsegtais batais pavaikščioti ne mažiau nei 10 minučių prieš priimant galutinį sprendimą dėl pirkinio. Kai sprendimas priimtas, specialiu fenu galima atlikti termoformavimo procedūrą tiesiog parduotuvėje. Tai gerokai pagerins pojūtį, tačiau nėra būtina – batas nuo kojos šilumos pats sušils ir prisitaikys prie kojos per tam tikrą laiką slidinėjimo metu.
Tačiau nusipirkus neverta padėti batų ant lentynos iki pirmojo sniego. Naudokitės momentu, kada nėra daug žmonių aplinkui, niekas nešaukia „nuimkite tai nuo manęs!“, nereikia išskėtus rankas, gaudyti pardavėjo, saugoti aprangą ir brangius daiktus. Ramiai namuose aukitės batus ir valandą-dvi vaikščiokite/mindykite/tupinėkite, bendrai, imituokite slidinėjimą slidėmis savo vaizduotėje. Kam tai reikalinga? Tuo laiku vidinis batelis dar geriau apgaubs Jūsų koją, ir Jūs galėsite ramiai įvertinti, kiek tas batas Jums tinka. Jei viskas gerai – priimkite mūsų sveikinimus. Jei vis dėlto jūs persigalvojote, ir imituojant nusileidimus juodosiomis trasomis batas neprarado savo prekybinės išvaizdos, 2 savaičių laikotarpyje nuo pirkimo dienos Jūs be problemų (arba su problemom) galite jį pakeisti/gražinti.
 


Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija