Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slidžių apkaustai

Patarimai 2009-10-17 komentarai 1

Kokius apkaustus geriau pirkti?

Praktiškai bet kokius slidinėjimui kalnų slidėmis skirtus apkaustus, kuriuos gamina pirmaujančios kompanijos-gamintojos, tokios kaip (abėcėline tvarka, visi išvardinti apkaustai veikia puikiai ir prekės ženklo pasirinkimas – jūsų skonio reikalas) Atomic (praktiškai lygiai tokia pati yra Dynamic apkaustų konstrukcija), Fischer (apkaustus gamina koncernas Salomon), LOOK (vienas kūrėjas ir gamintojas su Rossignol), Marker, Rossignol, Salomon, Tyrolia, Vist (šie apkaustai taip pat leidžiami su Movement, Bogner ir kitais prekės ženklais) tinkančius jums pagal amortizacijos įtempimo skalę. Reikalingas jums amortizacijos įtempimas turi būti arti skalės vidurio. Pavyzdžiui, jei jūsų amortizacijos įtempimas – “6”, Jums puikiai tiks apkaustai su skale nuo 3 iki 9, jei “8-9“, tuomet geriau pirkti apkaustus su skale nuo 5 iki 12 arba 15. Mažiau paplitę, tačiau dėl to ne mažiau patikimi, apkaustai Nordica.

Kaip nusireguliuoti apkaustus ir ką su jais reikia daryti?
Patikimi apkaustai – Jūsų saugumo pagrindas. Apkaustai turi užtikrinti patikimą bato ir slidės jungtį leidžiamų kojai apkrovų ribose ir paleisti ją viršijus nustatytą ribą.
Pati pavojingiausia apkrova kojai – sukamoji. Esant tokiai apkrovai priekinė apkausto galvutė turi atlaisvinti bato nosį. Sukamąsias apkrovas apsunkina nosies galo spaudimas žemyn arba aukštyn, staigios arba  švelnios vibracijos. Sumažinti sukamąsias apkrovas kojai tokiais sunkiais kritimais yra sudėtinga, būtent šia pagrindine kryptimi ir nukreiptos apkaustų konstruktorių pastangos... bei jūsų pinigai. Antra būtina amortizacijos kryptis – kulno atlaisvinimas krentant į priekį. Saugumas tokiu atveju paprastai patikimai pasiekiamas su visų modelių apkaustais, kurie išleisti per pastaruosius 15 metų.

Vis daugiau apkaustų modelių leidžia atlaisvinti bato smaigalį į viršų bet kokiu kampu, tai yra, 180 laipsnių sektoriuje. Tai gali praversti skrendant ir verčiantis kūliais puriame sniege, o taip pat slidininkams su silpnu fiziniu pasirengimu. Pritaisyti ant slidžių apkaustai turi būti pritaikyti pagal jūsų batą ir jūsų koją. Kad apkaustai teisingai veiktų batas turi būti prispaustas prie nosies galo su tam tikra jėga. Todėl batams su kitokiu pado ilgiu (skaičius paprastai yra šone ant kulno) reikia perkėlinėti apkaustų kulną. Užtenka vieną kartą pažiūrėti, kaip tai daro patyręs slidininkas, ir Jūs patys galėsite pritaikyti apkaustus pagal skirtingus batus. Daugelis modelių turi paprastą rodyklės tipo prispaudimo indikatorių, kuris turi patekti į langelį esant įkištam batui. Jei indikatoriaus nėra, užtenka pastatyti nugarėlę taip, kad bato kulnas stotųsi ant atidarytos nugarėlės pedalo, liesdamas tą apkaustų dalį, kuri užsegtoje padėtyje remiasi į padą iš nugaros (žinoma, tuomet bato nosies galą pageidautina įstatyti į apkaustų galvutę). Apkaustų suderinimo diapazonas paprastuose universaliuose apkaustuose – ne mažiau 24 mm, dažnai – 28-30 mm, yra modelių su 40 mm, ir galiausiai specialūs modeliai nuomai (rental) pritaikomi bet kokiam avalynės dydžiui. Pado ilgį lemia ne tik avalynės dydis, bet ir technologinės bei konstrukcinės bato savybės.

Apkaustų amortizacijos įtempimas nustatomas reguliuojančiaisiais varžtais. Jis matuojamas standartiniais vienetais DIN. Apkausto nosies gale – sukamosios apkrovos skalė, vertikaliosios amortizacijos įtempimas nustatomas ta pačia skale, ant kulno – įtempimas griūnant į priekį. Amortizacijos įtempimą geriausia atlikti su ski-meistro pagalba arba pagal prie apkaustų pridedamas lenteles. Jei tokios po ranka nebus, galima pasinaudoti praktiškai išbandyta schema. Padalinkite savo svorį iš 10 ir atimkite 20%. Pradedantiesiems ir pagyvenusiems slidininkams – 30%. Patyrusiems slidininkams – 0%. Nustatykite šį skaičių ant visų keturių skalių, nuo jo galima pradėti. Jei pasirodys maža – greitai suprasite. Apkaustų amortizacija paprastai suveikia krentant, tačiau galima nukristi neįtempiant apkaustų arba atvirkščiai, sukurti galingą trempimą stovint vietoje. Jei jūs pametate slides normaliai slidinėdami, pridėkite įtempimo po 1/4 - 1/3 dalies. Sezono pradžioje, sunkiame šviežiame sniege, jei jūs nesate geros formos, verta papildomai atlaisvinti viską 10-20%: geriau vėliau įtempti, nei patirti traumą. 10 DIN įtempimu verta naudotis tik tiems, kurie gerai žino ką daro. Turėkite omenyje, kad amortizacijos įtempimas gali ženkliai kisti priklausomai nuo to, kaip stipriai prispaustas batas prie priekinės apkaustų galvutės, būkite atsargūs, ir jei nesate įsitikinę, kad jūsų apkaustai sureguliuoti teisingai, geriau kreipkitės konsultacijos į dirbtuves arba, kraštutiniu atveju, į gerai aprūpintą nuomos punktą.

Apkaustai nemėgsta pavasarinio purvo ir kelių druskos. Neverta plovimui naudoti tirpiklių, valymo priemonių ir karšto vandens. O štai šalto vandens jie nebijo. Kruopščiai su jais elgiantis, apkaustų net po 4-5 sezonų nereikia sutepti ir jie gali tarnauti daugiau nei 15 metų. Apkaustams patinka, kai juos purškia apsauginiu silikono aerozoliu. Susegdami slides stabdžiais pernešimui, šiek tiek atitraukite vieną slidę, suveskite jas kartu „slidžiais padais“ ir atsargiai slinkite slides kol užsikabins, naudokite „lipukus“ surišimui – tai pratęs gyvenimą "ski-stopams" ir apvadams.

 



Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija