Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip neapsirikti renkantis kalnų slides

Patarimai 2009-10-18 komentarai 0
 
  

Slidžių rinkimasis naujokui – sudėtingas reikalas. Ypač kai žmogus visiškai nežino šios sporto rūšies subtilybių ir paskutinį kartą ant slidžių yra stovėjęs kokioje penktoje klasėje mokyklinių varžybų metu.

Vis dėlto, nieko baisaus renkantis įrangą nėra. Kai kurie sportininkai teigia, kad pirmąsias slides išsirinkti bus gana sudėtinga, tačiau vėliau taip įsijausite, kad jūsų apskritai bus nebeįmanoma sulaikyti.

Iš karto verta patikslinti: Nėra tokio slidžių modelio, kurį būtų galima pavadinti geriausiu.Viskas priklauso nuo to, kas yra asmeniškai priimtiniau, nuo slidinėjimo tipo ir nuo finansinių galimybių.

Siūlome jums išsiaiškinti kalnų slidinėjimo įrangos asortimentą ir nurodysime pagrindines charakteristikas, kuriomis jums teks vadovautis bet kokioje sportinės įrangos parduotuvėje.

Slidžių ilgis (dydis)

Ilgos kalnų slidės yra kur kas stabilesnės esant dideliam greičiui. Jei jūs svajojate stipriau įsibėgėti, verta pagalvoti būtent apie šį variantą. Ilgos slidės kur kas lengviau slysta giliame sniege, todėl vertėtų iš anksto išsiaiškinti sniego dangos storį jūsų kurorte. Su ilgomis slidėmis paprasčiau nei su trumpomis mažinti greitį, jų inercijos momentas didesnis nei bet kurių kitų slidžių, o tai leidžia stabilizuoti korpuso padėtį. Apskritai ilgos slidės labiau tinka dideliems kalnams su ilgomis ir plačiomis trasomis.

Trumpesnės slidės, žinoma, yra manevringesnės. Su jomis pavyks atlikti įvairius triukus ir posūkius. Su jomis kur kas lengviau slidinėti kietais ir apledijusiais kalnų šlaitais, nelygiomis ir kalvotomis trasomis. Be to, pačios trasos turi būti kiek įmanoma trumpesnės.

Slidžių plotis

Siauri kalnų slidžių modeliai leidžia jums patogiau jaustis ant kietų ir apledijusių šlaitų. Jos manevringesnės, lengvos. Kalbant apie platesnius variantus, jos neskęsta giliame sniege, slystant dideliu greičiu yra stabilesnės ir pastovesnės.

Slidžių kietumas

Minkštos kalnų slidės pradeda lenktis esant pakankamai mažam greičiui, todėl, net jei bijote stipriai įsibėgėti, jums nekils jokių nepatogumų. Šios slidės amortizuos nelygų reljefą ir užglaistys nedideles slidinėjimo klaidas. Tokios slidės kaip niekas kitas gerai tinka pradedantiesiems ir netgi tiems, kas ruošiasi slidinėti neliestu sniegu.

Kietos slidės pasižymi savotišku charakteriu. Norėdami su jomis pasukti turėsite įdėti kur kas daugiau pastangų nei su minkštomis slidėmis. Tačiau ir rezultatas bus didesnis. Posūkio lankas yra ryškesnis, o slidės šliuožia praktiškai kaip bėgiais. Apledijusiose trasose kietos slidės laiko geriau.

Renkantis kietas slides ypatingai verta atkreipti dėmesį į slidininko svorį ir jo pasirengimo lygį. Kuo didesnis svoris, kuo labiau patyręs yra sportininkas, tuo kietesnes verta rinktis slides.

Einat pirkti slidžių nereikėtų pervertinti savęs ir savo sugebėjimų.  Jei jūs abejojate, kad profesionalesnis variantas yra jūsų jėgoms, nesigėdinkite nusipirkti ką nors paprasto ir ne per daug funkcionalaus. Kaip reikiant pasitreniravę kitą sezoną galėsite išsirinkti naują modelį.

 Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija