Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Liepkalnio slidinėjimo centrui kiša koją kaimynai

Lietuvoje 2009-12-23 komentarai 9
Dovilė Jablonskaitė  www.diena.lt

Liepkalnio žiemos centre veikia tik mažoji trasa. Oras skelbti viso slidinėjimo centro sezono atidarymą leistų, bet tam trukdo nesutarimai su šalia trasų gyvenančiais kaimynais.


Didžiosios trasos – plikos

Pamišę dėl snieglenčių vilniečiai ir miesto svečiai šeštadienį rinkosi Liepkalnio žiemos trasoje. Ant kalno buvo tiršta: maždaug pusšimtis snieglenčių sporto entuziastų galinėjosi varžybose. Snieglentininkai su trenksmu atšventė Pasaulinę snieglenčių dieną.

Būtų galima pamanyti, kad šis renginys žymi Liepkalnio slidinėjimo trasų sezono pradžią. Tačiau žiemos pramogų mėgėjams tepti slides dar anksti. Šeštadienį veikė tik mažasis Liepkalnio žiemos trasos kalnas, vadinamasis varlinukas. Didžiosios trasos vis dar beveik plikos – jos padengtos vos keliais centimetrais sniego.

"Toks sniegelis – tas pats, kas nieko. Jo neužtenka net lygumų slidinėjimui, nekalbant apie kalnų. Kad būtų gerai, reikia kalną sniegu užpurkšti 100 proc.", – kalbėjo laisvalaikio centro "Žiemos trasa" direktorius Romualdas Glazauskas.

Įsiplieskė konfliktas

Šeštadienio popietę, kai dirbtiniu sniegu padengta mažoji slidinėjimo trasa knibždėte knibždėjo snieglentininkų, sniegas buvo purškiamas ir ant didžiojo kalno. Oro temperatūra tinkama. Ar šalčiams nesitraukiant netrukus būtų sudarytos sąlygos slidininkams leistis ir nuo didžiosios ne mėgėjų nosiai skirtos trasos?

Trasas Liepkalnio žiemos centre formuojantis Lukas Kirkilionis tik gūžtelėjo pečiais. Pasirodo, palankios oro sąlygos – dar ne viskas. Paruošti visas slidinėjimo trasas trukdo įsiplieskęs konfliktas su laisvalaikio centro kaimynais.

"Sodų bendrijos pirmininkui nepatinka žiemos sportas", – atsiduso L.Kirkilionis.

Išmatuos keliamą triukšmą

L.Kirkilionis sakė, kad užpurkšti kalną sniegu reikia kelių dienų, dirbant 24 valandas per parą. Tačiau dėl "Žiemos trasai" nedraugiškų kaimynų šis laikas gali gerokai prasitęsti.

"Sodų bendrijos pirmininkas mums draudžia dirbti naktimis esą dėl technikos keliamo triukšmo. Jei šiek tiek užtempiame į vakarą, jis iškviečia policiją", – pasakojo L.Kirkilionis.

R.Glazauskas nesutarimų su kaimynu nenori aštrinti, tačiau laikas jam – pinigai. Kuo greičiau kalną padengia sniegas, tuo daugiau slidininkų apsilanko. Todėl į laisvalaikio centrą antradienį turėtų atvykti Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai. Jų paprašyta išmatuoti sniego spjaudyklės keliamą garsą.

"Juk čia yra ir triukšmingas lėktuvų nusileidimų koridorius, tačiau užkliūvame tik mes. Anksčiau jokių bėdų neturėjome ir niekam netrukdėme, tačiau apie 2006 m. tam žmogui pasistačius namą prasidėjo ir mūsų bėdos. Juk lėktuvai skraido kasdien, o mes nepatogumų sukeliame nebent 12–14 dienų per metus", – pasakojo R.Glazauskas.

Paslaugos gali brangti

Šeštadienį Liepkalnio žiemos trasoje vykusių snieglentininkų varžybų R.Glazauskas centro atidarymu nevadina. "Tai būtų anksčiausia sezono pradžia per mūsų istoriją. Be to, trečiadienį jau pranešama nulinė temperatūra – kad normaliai veiktume, mums reikia stabiliai besilaikančio šalčio", – atkreipė dėmesį R.Glazauskas.

Pernai "Žiemos trasa" sezoną pradėjo irgi palyginti anksti – gruodžio 26 d. Ankstesniais metais slidininkai ant Liepkalnio kalnų buvo kviečiami nuo sausio 20–22 d.

Šiuo metu paslaugų kainos laisvalaikio centre yra tokios kaip pernai. Mažasis keltuvas valandai kainuoja 13 litų, dviem – 15 litų. Slidinėjimo inventorių galima išsinuomoti nuo 26 iki 43 litų, atsižvelgiant į tai, kiek laiko juo naudositės.

Po Naujųjų metų kainos gali būti keičiamos, tačiau dėl to dar neapsispręsta. "Žiūrėsime, kiek kainuos vanduo, elektra. Gali būti, kad paslaugų įkainiai didės. Tačiau tai dar neaišku, nes galbūt išaugusias sąnaudas prisiimsime sau", – svarstė R.Glazauskas.

 

 

 Kitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija