Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Italijos valdžia paskelbė karą "freeride'o" megėjams

Žinios iš kalnų 2010-02-21 komentarai 4

Tiems kalnų slidininkams ir snieglentininkams, kurie slidinėdami ne trasose skatina sniego griūčių formavimąsi, Italijos valdžia grasina kalėjimu. Sniego nuošliaužos dažnai tampa kitų poilsiautojų traumų ir žūties priežastimi. Freeride'ą mėgstantys snieglentininkai jau pareiškė savo protestą prieš tokį pasiūlymą.

Šį mėnesį vien tik Italijos Alpių pusėje žuvo 8 žmonės – visi jie tapo lavinų aukomis. Daugumoje atvejų lavinas sukėlė patys slidininkai ir snieglentininkai, kurie slidinėjo ne trasose. Dalis turistų tapo sniego įkaitais kaip tik dėl nedrausmingų snieglentininkų.

"Jie ir prastas oras prideda darbo vietiniams gelbėtojams, kurie reguliariai perspėja žmones apie lavinų pavojų, prašo kreipti dėmesį į meteorologinius duomenis, tačiau galiausiai jiems tenka organizuoti masines paieškų ir gelbėjimo operacijas ­– ieškoti tų, kas ignoruoja šias rekomendacijas".

„Europoje daug gerų trasų, ten ganėtinai sunku išlėkti už jų ribų. Ypač Italijoje, nes ten ganėtinai žemi kalnai. Ir tos vietos, kur slidinėja puraus sniego mėgėjai, yra virš gyvenviečių arba paruoštų slidinėjimo trasų. Todėl situacija yra vienareikšmė – jei žmogus išprovokavo laviną, sugriovė statinį, arba, neduok Dieve, ką nors užmušė, jis turi už tai atsakyti“, – įstatymų rengėjai.

Be kalėjimo bausmės už nesportinį elgesį, sukėlusį lavinas ir lėmusį žmonių žūtį, Italijos valdžia ketina įvesti baudas. 5 tūkstančius eurų teks sumokėti tiems, kurie ignoruos ir meteorologinius duomenis, ir paruoštas trasas. Beje, už gelbėtojų paslaugas irgi teks mokėti.

 Kitos naujienos:

Nauju keltuvu į Stubai ledyną 0
World Ski Awords 2015 0
Didžiausias uždaras slidinėjimo kompleksas bus Norvegijoje 0
TMR investuos i Szczyrk 0

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija