Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kalnų slidinėjimo šalmas: nauji tyrimai

Straipsniai 2010-03-28 komentarai 2
Specialistai iš Kanados atliko naują slidinėjimo su šalmu privalumų ir trūkumų tyrimą.

Ataskaitoje, kuri buvo paskelbta Kanados medicinos asociacijos žurnale, pranešama, kad šalmo dėvėjimas 35 proc. sumažina galvos traumų riziką. Taip pat įrodyta, kad su šalmais slidinėjantys suaugusieji, ir ypač vaikai, nerizikuoja patirti kaklo traumų.

„Mums pavyko išsiaiškinti, kad, priešingai paplitusiai nuomonei, šalmas smarkiai sumažina riziką patirti galvos traumas ir tuo pačiu nesukelia kaklo traumų,“ – praneša Brentas Hagelas iš Kalgario universiteto.

Vykdant tyrimą buvo surinkti ir išanalizuoti duomenys apie nelaimingus atsitikimus trasose nuo 1991 metų. Anksčiau buvo pasirodžiusios versijos apie tai, kad su šalmais slidinėjantys vaikai patiria didesnę riziką susižeisti kaklą dėl to, kad vaikų galva yra pati sunkiausia kūno dalis, ypač, kai ji yra su šalmu. Dabar mokslininkai įrodė, kad tai yra ne tiesa. Ataskaitoje tvirtinama, kad, gelbėtojų duomenimis, 19 proc. patirtų kalnuose traumų yra galvos traumos, o kaklo traumos tesudaro 4 proc. Su visa ataskaitos versija galima susipažinti čia.

Su šalmais slidinėjančiųjų skaičius auga kiekvienais metais, o Natashos Richardson žūtis praeitais metais (žinoma aktorė nukrito pradedančiųjų trasoje slidinėdama be šalmo) daugelį privertė susimąstyti apie būtinybę įsigyti arba išsinuomoti šalmą. Dalis šalių ir kalnų slidinėjimo kurortų jau įvedė reikalavimą vaikams privalomai dėvėti šalmus slidinėjant.

 

 
  

Taisyklės dėl šalmų skirtingose valstybėse

Italija

Šalmas privalomas visiems vaikams iki 14 metų, kurie slidinėja slidėmis arba snieglente Italijos kurortuose. Pažeidėjai baudžiami 150 eurų bauda. Tėvai privalo užtikrinti, kad jų vaikai dėvėtų šalmus. Suaugusieji gali rinktis, ar jiems reikalingas šalmas.

Austrija

Artimiausiu metu Austrijos valdžia ketina priimti nutarimą, pagal kurį jaunesni nei 15 metų vaikai privalės slidinėti su šalmais. Tačiau, vadovaujantis Austrijos įstatymais, kiekviena valstybės žemė turi teisė reglamentuoti šį klausimą savarankiškai. Šiuo metu taisyklė, reglamentuojanti šalmų dėvėjimą, yra priimta Žemutinėje Austrijoje, tačiau kol kas pažeidėjams ten dar nenumatytos bausminės sankcijos. Kaip ir kitose šalyse, už vaikus iki 15 metų atsako tėvai. Suaugusieji gali rinktis, ar nori dėvėti šalmą. Dauguma kalnų slidinėjimo kurortų ragina savo svečius slidinėti su šalmais.

Prancūzija

Prancūzijos kalnų slidinėjimo kurortuose dėvėti šalmus kol kas nėra privaloma, tačiau praktiškai visos kalnų slidinėjimo mokyklos nepriima mokyti vaikų, jei jie yra be šalmų. Už mokyklų teritorijos ribų vaikų ir suaugusiųjų šalmo dėvėjimas niekaip nereglamentuojamas ir dėl jo turi nuspręsti tėvai.

Šveicarija

Visos šalies mastu dar nepriimtas sprendimas dėl privalomo šalmų dėvėjimo slidinėjant. Tačiau dalis kurortų jau įgyvendina tokias taisykles, kad padidintų saugumą savo trasose. Šiuo metu Šveicarijoje vyksta reklaminė kampanija, raginanti slidinėti su šalmais ir susimąstyti apie slidinėjimo dideliu greičiu pavojų. Kampanija taip pat siekiama supažindinti slidininkus ir snieglentininkus su FIS taisyklėmis ir įtikinti juos laikytis šių taisyklių trasose. Daugelyje kurortų atsirado trasų ir slidinėjimo zonų, kuriose negalima viršyti tam tikro greičio arba kuriose galima įvertinti, kokiu greičiu jūs lekiate.

Kaip išsirinkti šalmą

Kaip ir su kalnų slidinėjimo apranga bei kita įranga, vienas ir tas pats skirtingų gamintojų dydis gali šiek tiek skirtis. Geriausias būdas išsirinkti idealų šalmą – daugkartinis matavimasis. O kad šiek tiek sutaupytume jums laiko, paskelbsime dydžių lentelę:

 

jr. XS 50 см
jr. S 52 см
jr. M 54 см
jr. L 56 см
 
XXS 51-52 см
XS 53-54 см
S 55-56 см
M 57-58 см
L 59-60 см
XL 61 см
 
XS 54 см
S 56 см
M 58 см
L1 59 см
L 60 см
L2 61 см
XL 62 см
 

Matuojant centimetrą reikia pridėti šiek tiek virš antakių. Teisingai parinktas šalmas neturi liesti kaklo. Užsidėję ir užsegę šalmą pajudinkite jį – jis neturi stipriai spausti, turi būti patogus, tačiau ne per daug laisvas. Jei ketinate slidinėti su šalmo pamušalu, matuoti geriau iš karto su juo. Nepamirškite pasiimti ir kalnų slidinėjimo kaukės – ne visos jos tinka prie šalmų.

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija