Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Alytaus slidžių trasą žadama atidaryti per Kalėdas

Straipsniai 2010-12-12 komentarai 4
Spustelėjus pirmajam šaltukui, daugelis Lietuvoje esančių slidžių trasų jau pradėjo sezoną. Anykščių „Kalitos”, Ignalinos žiemos sporto centro, Vilniaus Liepkalnio trasose jau šurmuliuoja slidininkai, o Alytaus - pluša darbininkai. Įvažiavimą į teritoriją puošia geltonas su raudonu „Stop” ženklas, sniego patranka rymo be darbo. Kada savo trečiąjį sezoną pagaliau pradės Alytaus sniego trasos? 

Atsižvelgs į ilgalaikes prognozes

„Jei oras bus palankus, slidinėtojus į trasas planuojame pakviesti per Kalėdas, tai bus šventinė dovana. Sniegą galima pradėti gaminti, kai temperatūra nukrinta iki minus 10 laipsnių Celsijaus, tačiau trasos paleidimui dar reikalingas administracijos direktoriaus įsakymas, kol kas jis nepasirašytas”, - sako Alytaus miesto savivaldybės (AMS)administracijos Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis.

Ką veikia šiuo metu trasoje, įsikūrusioje Alytuje, adresu Putinų g. 74E, plušantys darbininkai? Pasirodo, jie plečia keltuvo aikštelę forto teritorijoje, kad būtų užtikrintas saugumas - keltuvas nusužeistų slidininkų, nes iki šiol tokia tikimybė buvo.

A.Andrušaičio teigimu, dėl sniego trasos ploto, besiribojančio su istoriniu fortu, paveldosaugininkai anksčiau kėlė daug reikalavimų. Prieita prie bendro sutarimo, kad keltuvo aikštelė forto teritorijoje gali būti išplėsta panaudojus polius. Darbai vykdomi žiemą, nes jiems skirtos lėšos iš 2011 metų AMS biudžeto, ir turi būti baigti iki Kalėdų. Trasos perprojektavimas ir estakados statyba gali atsieiti apie 150 tūkst. litų.

Nemokami žiemos malonumai baigėsi

Dar viena būsimo sezono naujiena - nuo sausio vidurio pasikėlimas keltuvu jau nebebus nemokamas. Žadama įdiegti lankytojų apskaitos sistemą, kiek kainuos bilietas - dar neaišku. Tai iki Kalėdų turės nuspręsti Alytaus miesto taryba. A.Andrušaitis mano, kad paslauga nebus brangi. Kita vertus, biudžeto pinigus Alytaus slidinėjimo trasa ir taip valgo su apetitu žiemą vasarą. Jos apsauga ir priežiūra per metus atsieina po 13,3 tūkst. litų kiekvieną mėnesį, kai trasa veikia, papildomai dar reikia 20 tūkst. litų per mėnesį. Būtent dėl šios priežasties trasą žadama paleisti tik tada, kai paaiškės, kad meteorologai net ilgalaikėse prognozėse atlydžio nežada.

Alytuje įrengtos dvi trasos: viena - 135 metrų, kita - 190 metrų ilgio su slidininkų keltuvo lyniniu keliu, dėl jos kokybės vis dar verda aršūs ginčai. Specialistų tvirtinimu, savaime nėra blogai, kad trasos trumpos ir galbūt nelabai įdomios, nes jos puikiai tinka vaikams ir jaunimui, kurie mokosi slidinėti, tiems žiemos sporto entuziastams, kurie neišgali išvykti toliau ir panašiai. Ar jie susimokės už pramogą - kitas klausimas.

Iš internautų komentarų: „Atims iš jaunimo paskutines pramogas. Nemokamai dar pritraukdavo žmonių savaitgaliais. Pradinukai paslidinėdavo, pagriuvinėdavo. Tačiau dabar nemanau, kad kažkas ten mokės pinigus. Nes vien naujokėliui pamačius tą trasą baisu pasidaro. O normalus slidininkas iš principo už tokį absurdą nemokės pinigų. Nežinau... Siūlau kažkokią peticiją rašyti ar kažkaip kitaip valdininkėliams įpūsti proto. Sugalvojo mat iš savo pastatytos gėdos dar ir pinigų užsidirbti...”

 

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija