Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Livigno gidas

BLOGAS 2011-01-27 komentarai 17

parašė Anton

Miestelis

Livigno miestelis yra labai smagus daug barų, diskotekos (dažniausiai barų rūsiuose ir yra nemokomi). Geriausi barai: Miky‘s Pub, Marco‘s, Kuhstal, Cronox. Tačiau „tusas“ kasmet migruoja nuo baro į barą, todėl kartais tenka prasieit per visus, kad surasti tinkama vietą. Miestelyje yra kelios geros picerijos.

Kaip jau žinote Livigno tai Duty Free zona, o tai sąlygoja, kad kas antroje parduotuvė yra parduodamas alkoholis, tabakas, parfumerija – dažnas atvejis, kad jos yra sujungtos į vieną. O visos kitos yra skirtos sportinei aprangai. Livigno tikrai verta pirkti alkoholi, tačiau deja išvežti galima tik litrą stipraus, o Šveicarų arba Italų (priklausomai kurio keliu važiuosit) pasieniečiai gali patikrinti automobilį – tada bus liūdna.

Dėl alkoholio kainų baruose iliuzijų būt neturi, vieno „šoto“ (beveik bet kurio gėrimo), kaip ir alaus bokalo, kaina yra apie 3-4 Eurai, nepriklausomai nuo to, kad parduotuvėje, pvz. litro Jeam Beam butelis kainuoja 7-8 Eurai, Jack Daniels 11-12 Eurų. Kai kuriose baruose užsakant didesnį „šotų“ kiekį yra praktikuojamos nuolaidos, kai kainos krenta nuo 4 iki 3, arba net iki 2,5 Eurų (Pvz. Miky‘s Pub 2010 metais, kitais metais gali būti kitaip). Tačiau tai galioja tik užsakant prie baro, sėdint prie staliuko kainos yra fiksuotos.

Dėl slidinėjimo aprangos pirkimo: vasario mėnesi prasideda išpardavimų metas,  ir čia tikrai verta pirkti, tik su vieną sąlyga – jei Jus planuojate išleisti aprangai ne mažiau 300-400 Eurų. Pigios aprangos čia nebūna, tačiau lengvai rasite brangia su labai gerą nuolaidą. 

Trasos

Livigno trasos išsiskiria tuo kad yra išdėstytos dideliam atvirame plote, jei Jums tai patinka – Jums būtina ten nuvažiuoti. Tiems gi, kam prie širdies siauros vingiuotos (tarp medžių) trasos Livigno nelabai tiks, tokių trasų čia tik dvi ir jos labai trumpos. Kita vertus Livigno galima rasti ir „free ride“ trasų. Mottolino ir Caroselo šlaitai labai skiriasi vienas nuo kito. Rekomenduočiau Caroselo šlaite slidinėti iš ryto iki pietų (nevėjuota dieną), po to važiuoti į Mottolino (autobusai yra nemokomi ir važiuoja kas 10-15 min., o kelio tik gal kokios 5-6 stotelės). Kodėl iš ryto? Nes saulė kyla iš už Mottolino kalno ir pirmiausia apšviečia Caroselo šlaitą, tačiau jau popiet sniegas nuo saulės tampa klampesnis. Būtinai užsitepkite stipriu kremų nuo saulės! Kitaip namo grįšite su „baltais akiniais“ ant veido. Vėjuota diena Caroselo sunkoka slidinėti, nes Jus nupučia nuo trasos, o orientyrų yra labai mažai – aplink vien sniegas. Tačiau bent jau dieną-kitą praleisti čia būtina, tam kad prasilėkti nuo vienos šlaito pusės iki kitos ir atgal.

Visą kitą laiką mes praleidžiame Mottolino šlaite, nes čia visada geras sniegas ir kokiomis trasomis nevažinėtum, kartas nuo karto, pravažiuoji per tam tikrus trasų susikirtimo taškus kuriose yra pastatytas baras. Tai yra svarbu kai kompanija yra didesnė, skirtingo pasiruošimo lygio (vieni labai greiti, kiti vos pajuda), yra vietos kur galima susitikti – išgerti karšto šokolado ar alaus/viskio/grappos ir pan. bei užkąsti. Be to barai šioje pusėje smagesni: groja DJ, žmonės šoka tiesiai laukia, kartais net ant stalu. Vienu žodžiu – linksma.

Trasos yra trijų rūšių: mėlynos (pradedantiesiems), raudonos (daugumos naudojamos) ir juodos. Reikia įspėti, kad šioje vietoje raudonų trasų slidinėjimo lygio amplitudė vyrauja nuo „labiau mėlynos“ iki „na tikrai juoda“, taigi neišsigąskite. Juodų trasų čia taipogi pakanka. Dažniausiai juos padalinamos į trys rūšis: labai stati (dauguma), beveik ledine (labai retos, matyt susidaro dėl tam tikrų oro sąlygų) ir trasa su kalniukais.

Keltuvai

„Bugelinįų“ keltuvų yra - 12 vnt., jie yra išbarstyti per abu šlaitus ir išdėstyti tuose „skylėse“ virš kurių eina miškas, o taipogi yra naudojami „varlinukuose“. Didėlis uždaras 12 vietų keltuvas (kiaušinio formos ir spalvos) yra tik vienas - iš Mottolino pusės. Du šešiaviečiai - iš Caroselo pusės.

Kalbant apie atvirus sėdimus keltuvus, tai jie yra dvejų rūšių: visiškai atviri ir su uždaromu stiklu. Atvirų yra tik du: vienas dvivietis iš Mottolino pusės kelia nuo kalno vidurio (nuo „kiaušinių“) iki viršūnės, jis yra labai lėtas (kyla apie 40 min.) ir skirtas apžvalginėms tikslams (paprastai užtenka vieno karto, tik važiuokite saulėta nevėjuota diena, bei pasiimkite kokio „apšiltinančio“ gėrimo, kad nesušalti :)  antras iš Caroselo pusės – keturvietis (išdėstytas vidury kalno). Pagrindiniai keltuvai Livigno – tai sėdimi su uždaromu apsauginiu stiklų (būna 4 arba 6-viečiai), ir jų yra tikrai pakankamai: 4 iš Mottolino pusės ir 8 (du „varlinuke“) iš Caroselo.

Kaip jau buvo minėta, dauguma keltuvų yra sėdimi su uždaru apsauginiu stiklu (naudojamas vėjuotą dieną). Eilės prie keltuvų – retas atvejis, dažniausiai tenka luktelt 1-2 minutės, išimtis 12 ir 16 valandos, kada žmonės „tik atėjo“ ir „jau išeina“.


Taksi

Visi taksi automobiliai yra 1-2 metų senumo mikroautobusai. Minimali važiavimo kaina 7 Eurai už du keleivius (2009 metų duomenimis), kiekvienas papildomas – dar plius vienas Euras. Žodžiu – nepigu, ypač turint omeny, kad beveik visur galima nueiti pėsčiomis per 20-30 minučių.

Internetas

Kiek mes ne poilsiautume, kartas nuo karto reikia apsilankyti internete. Užspaustame tarp kalnų Livigno miestelyje interneto ryšis yra, tačiau jį ne taip jau lengva rasti. Tuo atveju jei Jus turite nešiojamąjį kompiuterį rekomenduoju pasivaikščioti po savo apartamentus ir pasiieškoti atviro bevielio ryšio, kartais pasiseka susirasti kokios nors turizmo agentūros arba šalia esančio viešbučio internetą, na ir apartamentų šeimininkai (jei jie gyvena tame pačiame name) kartais neužkoduoja savo ryšio. Tačiau tai būna pakankamai retai, be to tokia sėkmė įmanoma tik gyvenat pačiame mieste, o ne ant Mottolino šlaito (via SS301). Taigi, norint pasinaudoti savo kompiuteriu teks ieškotis kavinės su mokamų interneto ryšiu. Viena yra keliaujant nuo mokyklos link Caroselo šlaito (via Dela Gesa, iš kairės). Ryšio stabilumas šiaip sau, ir nepigu, bet jau iš bėdos... Jums yra atspausdinamas kvitas su prisijungimo slaptažodžiu kuris galioja tik Jūsų apmokėtą laiką. Neturint nuosavo kompiuterio yra du patikrinti variantai, nepigus ir pakankamai lėtas internetas Cronox bare miesto centre, arba pakankamai prieinamas (2 Eurai/val) ir greitas mokyklos bibliotekoje. Įeinate į mokyklą (stiklinės duris) ir kylate į antrą aukštą. Ten Jus sutiks barzduotas vyras su rimtu veidu ir paprašys užsirašyti žurnale. Šiaip ką Jus ten įrašėte niekas netikrina (bent jau pas mus). Yra vienintelis minusas – biblioteka dirba iki 17 valandos.

Kitos pramogų rūšis

Livigno rasite nemažai kitų aktyvaus poilsio būdų: yra ir lygumų slydinėjimo trasa, yra žirgynas, galima pasivažinėti sniego motociklais, ir net Subaru Impreza automobiliais užšalusio ežero ledu. Yra ir keli SPA centrai. Tačiau šiuo atveju rekomenduotume nuvykti į Bormio miestelyje esantį seną (ne naują) SPA centrą. Vanduo yra šildomas iš kalnų tekančiais karštais šaltiniais. Ypač didelį įspūdį palieka vaizdas iš atviro baseino.

Duty Free privilegijos atsiradimo istorija

Oficiali versija yra tokia: 1538 Livigno miestelis įgijo Duty Free statusą (nemoka PVM mokesčio), dėl to, kad vietiniai gyventojai buvo labai neturtingi ir negalėjo mokėti šio mokesčio. Tikėtina, kad tokia privilegija buvo suteikta ir dėl to, kad iki 1952 metų, kai buvo atidarytas Foscagno kelias, žiemos periodu Livigno miestelis buvo visiškai izoliuotas nuo pasaulio.

Romantine, mano girdėta, šios privilegijos įgijimo istorija yra tokia: šešioliktame amžiuje Italijos karalienė kirto Aplės, ir staiga kelionės metu ją užklupo stipri pūga. Reikalai buvo labai prasti. Tačiau ją surado Livigno kaimelio gyventojai, pargabeno į kaimą, suteikė pastogę ir maistą. Už išsaugota gyvybę Italijos karalienė suteikė šiam miesteliui Duty Free privilegiją, kuria neatšaukė nei Napoleonas nei kiti valdovai iki šių dienų. Tikėti šią istoriją ar ne – Jūsų teisė, papasakojau, ką girdėjau.

Sklinda kalbos, kad Duty Free zona bus panaikinta jau artimiausiu laiku, tačiau kaip bus iš tikrųjų - parodys laikas. 

Apibendrinant

Livigno tikrai linksmas miestelis, čia labai daug jaunimo, daug vietų pasilinksminti, labai geros trasos. Čia verta pabuvoti bent kartą. Pats šiais metais važiuosiu 8 kartą iš eilės. Rekomenduotinas atvykimo laikotarpis tai vasario mėnuo. Nes šį mėnesi jau nebesninga ir labai saulėta. O sniego čia visa labai daug.

 dar daugiau info apie Livigno www.livigno.eu

 Kitos naujienos:

Proza. Moterys ir slidės 1
Slidinėti daugiau negalima 12
Livigno gidas 17
Slidinėjimas Val Cenis Vanoise 12

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija