Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Į Antarktidą ir paslidinėti

Straipsniai 2011-03-05 komentarai 0
Į Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo mėgėjų asociacijos (PLKSMA) organizuotą ekspediciją „Antarktida 2011“ kovo 3 dieną iš Lietuvos išvyko 25 dalyviai.  Tolimiausioje, atšiauriausioje ir sunkiausiai pasiekiamoje Žemės vietoje – Antarktidoje – lietuviai planuoja pirmą kartą istorijoje surengti kalnų slidinėjimo varžybas.

Pirmą kartą istorijoje

„Iki šaltojo kontinento kelionė tolima ir užima nemažą dalį ekspedicijos laiko. Pačioje Antarktidoje praleisime 6 dienas. Ekspedicijos dalyvių, spėjame, lauks įvairios kliūtys: bangavimas, vėjas, rūkas, pūgos, dėl to sudėtinga numatyti tikslią varžybų dieną ir vietą“, – kalbėjo šios idėjos autorius PLKSMA prezidentas A.Kepežėnas.

Ekspedicijos dalyviai išvys Antarktidos šelfo ledyną, įspūdingus ledkalnius ir akimi neaprėpiamus ledo laukus, išsilaipins salose ir žemyne.

Ši ekspedicija – tai vienas PLKSMA slidinėjimo programos „Slidinėk visų pasaulio kontinentų kalnuose“ etapų. Prie ekspedicijos prisijungs dalyviai iš Australijos ir Ispanijos.

http://www.sportas.info/images/news/scan0002.jpg
 Šiuo laivu plauks ekspedicijos nariai

Garsins Lietuvos vardą

Ekspedicija garsins Lietuvos vardą pasaulyje, jos metu bus garbingai pažymėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-oji.

Lietuviai lankysis poliarinėse stotyse, susitiks su mokslininkais, išklausys paskaitas apie Antarktidos gamtą, mokslinius tyrimus, žmogaus poveikį aplinkai. Antarktidos žemyne bus palikti Lietuvos simboliai. Prie poliarinėse stotyse esančių rodyklių prisidės dar kelios – su nuorodomis ir atstumu iki Lietuvos.

Taip pat planuojama užfiksuoti savotišką rekordą – didžiausią vienu metu išsilaipinusių lietuvių skaičių Antarktidos žemyne.
Ekspedicijos metu audringomis jūromis ir vandenynais ledlaužiu bus įveikta apie tris tūkstančius kilometrų.

Ekspedicijos organizatorius PLKSMA atsakingasis sekretorius Algirdas Valantiejus tikisi į salas ir žemyną išsilaipinti kiekvieną dieną bent po vieną ar net du kartus. Išsami kiekvienos dienos programa bus skelbiama laive, nes maršrutas ir išsilaipinimai į krantą priklausys nuo meteorologinių sąlygų: vėjo, bangavimo, ledo laukų ir ledkalnių.

Slidinėjimo varžybos

Vienas išsikėlimas į krantą Antarktidoje, galbūt net Nepriklausomybės atkūrimo dieną kovo 11-ąją, bus istorinis – lietuviai surengs kalnų slidinėjimo varžybas. Tačiau iš anksto numatyti, kada tai įvyks, sunku.

“Programa priklausys nuo oro sąlygų – viską spręs laivo kapitonas. Kur slidinėti, parinks kelionės operatoriai. Jie suras šlaitą be ledo plyšių. Slidinėjimui skirsime tik dieną, daugiausia dvi”, - pasakojo A.Kepežėnas.

Antarktidoje nėra nieko panašaus į kalnų slidinėjimo kurortus. Nėra net ir paprastų pakėlėjų. Į slidinėjimui pačių parengtą šlaitą teks kabarotis pėsčiomis, rezultatai bus fiksuojami rankiniu chronometru. Tiesa, trasa, bus sužymėta lazdomis. Tik ne įprastomis lanksčiomis – atsivežti jas iš Lietuvos būtų labai nepatogu.

“Parduotuvėje radau neilgų bambukinių lazdelių. Jomis ir sužymėsime trasą. Varžybos juk bus simbolinės. Beje, internete niekur nemačiau, kad kas nors Antarktidoje būtų rengęs kalnų slidinėjimo varžybas. Tyliai pasikalbame, kad galime būti pirmieji”, - šyptelėjo PLKSA vadovas.

Slides keliautojai už 60 JAV dolerių visam išvykos laikui išsinuomos Ušuajoje. Norą dalyvauti varžybose pareiškė 17 iš 29 išvykos narių. Kiti paprastai nusileis nuo kalno arba išvis neslidinės, nes jų tikslas – ne slidinėjimas, o pasaulio pažinimas.

Antarktida – vienintelis žemynas, kuriame dar neslidinėjo Pasaulio lietuvių kalnų slidinėjimo asociacijos (PLKSA) nariai.

“Europoje ir Azijoje slidinėjome dar sovietų laikais. Vėliau po kelis kartus buvome Amerikoje ir Australijoje, o 2008 metais sugebėjome surengti kalnų slidinėjimo varžybas net Afrikoje, Oukaimedeno kalnų slidinėjimo centre Maroke”, - pasakojo PLKSA prezidentas Algimantas Kepežėnas. 

PLKSA prezidentas ir Alvydas Platūkis turėtų tapti pirmaisiais lietuviais, slidinėjusiais visuose planetos žemynuose. Po penkis kontinentus su slidėmis aplankę Stasė Veličko ir Rimantas Lajus šįkart lieka namie. O dar vienas žmogus, kuriam iki visos kolekcijos trūko tik vieno žemyno - Dailius Mišeikis – pernai kovo mėnesį iškeliavo Anapilin.

“Mūsų idėja buvo paslidinėti visuose žemynuose. Tad kelionę į Antarktidą pradėjome planuoti prieš dvejus metus, o mintis kirbėjo dar prieš Afriką”, - paaiškino A.Kepežėnas.

 

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija