Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kalita turės naują trasą ir turizmo centrą

Lietuvoje 2011-03-21 komentarai 6

Sekmadienį Anykščių kalnų slidinėjimo centre "Kalita" apie dvidešimt kalnų slidinėjimo entuziastų pjovė medžius ir krūmus Anykštos šlaite dėl dar vienos slidžių trasos, kuri bus įrengta kitam sezonui.


Mintis įrengti dar vieną slidžių trasą kilo slidinėjimo centro vadovui Liudvikui Avietei. "Dar vasarą išvaikščiojau menkaverčiais krūmais apaugusį šlaitą ir pastebėjau, kad jame galima įrengti ilgesnę nei 300 metrų trasą nusileisti kalnų slidėmis, - sakė L. Avietė. - Gavus leidimus iš Regioninio parko, sekmadienį organizavome talką trasoje išpjauti medžius ir krūmus. Į kvietimą atsiliepė ne tik anykštėnai, bet ir Panevėžio kalnų slidininkai. Vasarą tikimės išlyginti ir paruošti trasą, šalia jos iškasti dar vieną tvenkinį dėl vandens reikalingo sniego gamybai. Beje, trasa bus labiau pritaikyta pradedantiesiems slidininkams, kuriems abi dabartinės trasos pernelyg stačios. Įrengti trasą planuojame centro uždirbtomis lėšomis".

Sekmadienį, užuot slidinėję, kalno šlaite darbavosi anykštėnai Gintautas Gotovskis, Antanas Vingrys Rimas Navickas, paneviežietis Osvaldas Balčiūnas ir kiti.

Dėl naujosios trasos į pakalnę bus nukelta kavinė.

Bus Kalitos turizmo centras

Kita naujiena iš Anykščių,  ant Kalitos kalno bus pradėtas statyti naujas ir modernus Kalitos turizmo centras. Projektuotojai suprojektavo geros architektūros pastatą su patogiomis slidininkų persirengimo patalpomis, administracinėmis patalpomis, lankytojų sale, tualeto patalpomis,  kalno priežiūros technikos sandėliu, kavine...

 


Pastato ant Kalitos kalno bendras plotas - 558 kv.m, o užstatomas plotas - vos 220 kv.m. Taigi, didžioji jo dalis bus po žeme. „Pastato architektūra siekta „neapkrauti" kraštovaizdžio, pabrėžti kalno šlaitų nuožulnumą ir kompoziciškai prie jo prisiderinti. Todėl pastato dalies, kuri virš žemės, tūris yra ganėtinai smulkus, jo patalpų bendras plotas siekia vos 230 kv.m - antžeminė pastato dalis suprojektuota korektiškos, subtilios, santūrios ir lakoniškos architektūros", - „Anykštai" dėstė rajono vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė.  

Po žemėmis bus įrengtas pagrindinis sandėlis kalno technikai laikyti, slidžių nuomos punktas bei persirengimo kambariai, administracijos patalpos, tualeto patalpos.

Pirmasis pastato aukštas bus skirtas bilietų kasai, vasaros rogučių sandėliui bei kavinei. Antrajame įsikurs pagrindinė kavinės salė ir virtuvė. Anykščių vaizdais turistai galės mėgautis iš balkono arba iš šalia pastato suręstos terasos. 

Didžiąją dalį pastato patalpų administruos savivaldybė, tik kavinėje šeimininkaus privatininkai, su kuriais bus sudaryta nuomos, koncesijos ar partnerystės sutartis.

„Pagrindinis ir svarbiausias uždavinys projektuotojams buvo rasti funkcionaliai ir estetiškai idealų sprendimą. Manau, kad su užduotimi buvo susidorota. Svarbiausia - harmonija, grakštumas, elegancija, šiuolaikinis dizainas ir funkcionalumas. Pagrindinė apdailos medžiaga - medis, suteiksianti statiniui jaukumo ir ramybės. Pastatas bus išskirtinis savo moderniu architektūriniu sprendimu, tačiau neišsiskris iš urbanistinės bei gamtinės aplinkos", - tikino D.Gasiūnienė.

Pastato ant Kalitos kalno  projektavimo darbams buvo paskelbtas viešasis konkursas, kurį laimėjo Vilniuje įsikūrusi projektavimo įmonė UAB „Priedanga". Pagal šios įmonės projektus yra pastatyta Anykščių rajono ligoninė bei atlikta Raguvėlės pagrindinės mokyklos rekonstrukcija.

Pirmojo pastato, t.y. požeminės dalies pastato, statybos darbai bus atliekami už europines lėšas. Anykščiams iš programos „Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimas per sieną", kurios tikslas - didinti Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regiono sanglaudą ir užtikrinti ekonominę ir socialinę gerovę ir kultūrinį identitetą jo gyventojams, skirta apie 250 tūkst. eurų. Iš viso šiai programai, kurioje dalyvauja Utenos, Vilniaus ir Alytaus apskritys (Lietuva), Latgalos regionas (Latvija) bei Gardino ir Vitebsko sritys (Baltarusija) iš Europos Sąjungos fondų skirta 41,6 mln. eurų.

Jau paruoštas naujojo statinio techninis projektas, atlikta techninio projekto ekspertizė, gautas leidimas statybos darbams, o netrukus bus skelbiamas konkursas statybos darbams vykdyti. Pasak Anykščių rajono vyriausiosios architektės Daivos Gasiūnienės, labai tikėtina, jog statybos darbai prasidės  rudenį. O 2012 metais tikimasi statybas užbaigti.

Meras Sigutis Obelevičius apie būsimą pastatą sakė, jog jo jau seniai reikėjo. „Praktiškai turime visą, ko reikia slidinėjimui, - keltuvus, kalno priežiūros techniką, patrankas. Trūksta tik vietos, kur galima persirengti, pasidėti inventorių, išgerti kavos", - kalbėjo meras.

S.Obelevičiaus nuomone, po to, kai bus įgyvendintas projektas ir ant kalno pastatytas namas,  Kalitos kalnų slidinėjimo centras bus idealus. „Pranoksime net Latvijos slidininėjimo centrus", - vylėsi meras.

 

 Kitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija