Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slidės, snieglentininkams

Kita įranga 2012-02-08 komentarai 1

Jei snieglentės ir turi kokį trūkumą, tai tik tokį, kad jomis neįmanoma pakilti į kalną. Kol jet pack technologijos prieinamos tik superdidvyriams, homo snowborderiai priversti sukti galvą kaip įveikti fizikos dėsnius ir sugriauti slidinėjimo ne trasose šablonus. Bet ateina vėlyvas pavasaris ar vasara, ir snieglentininkai vėl karčiai velkasi paskui sparčiai judančius aukštyn savo dvilenčius kolegas. Šiandien jau galime dėkoti „Mountain Approach Skis“, kad šie liūdni laikai baigėsi.

 

Aidahe įsikūręs buvęs profesionalus snieglentininkas Corys Smithas sugalvojo labai neblogą variantą – slides „Mtn. Approach Skis“, kurios naudojamos pakilti į kalną. „Kilimui skirto senojo slidžių modelio (K2 jau gamino panašias slides šio amžiaus pradžioje) problema buvo ta, kad jos per trumpos, kad išties būtų veiksmingos, ir per ilgos, kad tilptų į kuprinę“, – pasakojo MAS steigėjas, kuris ištobulino šią idėją savo garaže prieš 2 metus iki gaudamas „Black Diamond“ vyr. produktų vystytojo Dave‘o Narajowskio patvirtinimą.

„Čiuožiant splitboard'u nuolat atsilikdavau nuo slidininkų. Šiandien, jau aš jų laukiu ir čiuožiu žemyn normalia nesplitboardo lenta“, – tvirtina jis.

 

148 cm ilgio MAS slidžių pargrindinis elementas yra apkaustai – ski tuoring'o apkaustų ir snowbleidų mišinys, kuris puikiai tinka įprastiems snieglenčių batams. Kitoje slidės pusėje priklijuotas kamusas.

Viršukalnėje arba toje vietoje, iš kurios nuspręsite leistis žemyn, tiesiog atrišate kilpas (beje, patentuotas) iš apkaustų priekio ir galo, sudedate slides trilinkai (lemiamas konstrukcinis momentas –  jos sutrumpėja iki 50 cm) ir tiesiog sudedate į savo kuprinę... arba į kuprinę, kuri parduodama kartu su slidėmis – nėra jokio skirtumo.

Splitboardas ar MAS slidės ?

Splitboardų rinka šiuo metu yra viena iš sparčiausiai augančių (padalijamų snieglenčių modelius siūlo ir „Gnu“, ir „Lib Tech“, „Rome“, „K2“ ir dar kelios firmos), ši technologija kol kas dar ne taip greitai vystoma. Nepaisant padalijamų snieglenčių technologinių laimėjimų, pvz., torsioninio atsparumo ir svorio, snieglentininkai nėra patenkinti, daugelis jų nesirinktų padalijamos lentos vietoj iprastos, ir dėl to, kad padalijama lenta leidžiantis nuo kalno elgiasi kitaip, nei tradicinė lenta.

Su MAS kildami į kalną naudositės tais pačiais pranašumais kaip ir su padalijama lenta, be to, nusileisdami turėsite pranašumą, nes leisitės savo išbandyta mylima snieglente. Viena slidė sveria maždaug 1500 g,  visą MAS pakuotė, 60 proc. lengvesnės už splitboardą. Viena problema. Jei šlaitas pernelyg status, kad į jį būtų galima pakilti, tada tenka neštis ir slides, ir lentą. Ir dar lazdas, kastuvą, zondą, garso signalizacijos įrenginį, lavinų kuprinę ir t. t. Och... Bet juk vistiek velniškai šaunu.

MAS galima įsigyti oficialioje svetainėje: Mountain Approach Skis.
Jų kaina – 799 USD, slidės parduodamos kartu su kuprine ir kamusais.

 Kitos naujienos:


Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija