Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Išgėrę slidininkai kelia tokį patį pavojų, kaip neblaivūs vairuotojai

Straipsniai 2012-02-16 komentarai 0

Daugiau nei pusė į kalnus važiuojančių slidininkų ar snieglentininkų baiminasi susidūrimo su neblaiviais žiemos sporto mėgėjais. Kas trečias mano, kad alkoholio vartojimas neabejotinai turi įtakos gebėjimams leidžiantis nuo kalnų, o iš slidinėjančių Čekijos kalnuose visiškai negeria vos 7 proc. vyrų ir 28 proc. moterų. Tokius duomenis atskleidė vienos iš didžiausių pasaulyje draudimo grupių RSA Čekijoje surengta apklausa.

 

Duomenys gauti apklausus slidinėjančius Čekijos kalnuose. Slidininkų ir mėgėjų laisvalaikį praleisti kalnuose apklausą surengė RSA grupei priklausanti Čekijos draudimo bendrovė.

„Apie tai, kad kai kurių susidūrimų leidžiantis nuo kalno būtų galima išvengti, jei ne kalnuose vartojamas alkoholis, ne kartą prasitarė mūsų klientai, nukentėję ir patyrę traumas kalnų kurortuose. Yra ir tokių, kurie prisipažino, kad galbūt nebūtų patyrę traumos, jei šio laisvalaikio praleidimo būdo nebūtų derinę su atostogų palydovu – taurele. Čekų surengta apklausa tik dar kartą patvirtino, kad dažnam čekui ar lietuviui atostogos ir alkoholis neatsiejami. Tam, kad sveikata būtų tikrai apsaugota, turi keistis žmonių požiūris į alkoholio ir slidžių derinį“, - teigė Jonas Stasinas, AB „Lietuvos draudimas“ Asmens žalų skyriaus vadovas.

Čekijos kalnuose prieš nusileidimą išgeria 8 iš 10

Apklausa atskleidė, kad net 8 iš 10 į Čekijos kalnus vykstančių apklaustų slidininkų prieš nusileidimą „pasistiprina“ alkoholiniais gėrimais. Nepaisant to, net trečdalis išgeriančių slidžių mėgėjų sutinka, kad išgėrus leistis nuo kalno su slidėmis – toks pats nusikaltimas, kaip neblaiviam vairuoti automobilį.

Specialistai patvirtina – nuo kalno besileidžiančio slidininko sulėtėjusios reakcijos keliamą pavojų galima palyginti su 50 km/h greičiu važiuojančio vairuotojo reakcijos sutrikimais.

Slidinėjimas „po taurelės“ didina susidūrimų ir nelaimių riziką, nes net ir nedidelis alkoholio kiekis kraujyje silpnina slidinėjimo gebėjimus. Pagrindinė to priežastis – sulėtėjusi reakcija ir sutrikusi lygsvara. Tarp ketinančių slidinėti Čekijos kalnuose, net 52 proc. baiminasi susidūrimo su išgėrusiais kolegomis. Dauguma kalnų slidininkų sutinka, kad šalmas negali apsaugoti nuo visų išgėrusių žiemos sporto mėgėjų keliamų pavojų.

Klaidinga manyti, kad šaltis išblaivo

„Dalis slidininkų tiki legenda, kad alkoholio poveikį panaikina šaltis. Tačiau iš tiesų, šaltis ir žiema neturi įtakos alkoholio įsisavinimui. Karštas vynas ar romas su arbata sudaro įspūdį, jog organizmas sušilo, bet galvoti, kad dėl suvartoto alkoholio pagėrės sugebėjimai, yra ne tik klaidinga, bet ir pavojinga. Tai, kad Čekijos kalnuose visiškai negeria vos 7 proc. vyrų ir 28 proc. moterų, kelia nerimą ne tik mums, bet ir planuojantiems savo atostogas“, - sakė Jonas Stasinas.

 

 

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija