Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slidinėjimo keltuvams pasitelkė saulės energiją

Žinios iš kalnų 2012-03-02 komentarai 0

Slidinėjimo trasų keltuvams austrai pritaikė saulės elementus. Tenna komunoje (Austrija) sumontuoti keltuvai su saulės energijos generatoriais ne tik patys save aprūpina elektros energiją, bet dar pagamina ir perteklinę elektros energiją.

 

Slidinėjimo keltuvas Solar ski lift Tenna nėra pirmasis pasaulyje keltuvas varomas saulės energija. Tačiau šis keltuvas išties unikalus, nes iki šiol slidinėjimo trasose, greta keltuvų buvo statomos stacionarios saulės arba vėjo jėgainės, o Solarskilift Tenna atveju saulės elementai yra integruoti pačiame keltuve. Šiuo atveju pats keltuvas yra ir keltuvas ir elektros jėgainė.

Šį keltuvą pagamino Bartholet Maschinenbau kompanija.

Jėgainė turi 246 fotoelektrines plokštės, o didžiausia pagaminta suminė jų galia siekia 60,27 kilovatus. Kad keltuvas dirbtų jam pakanka 35 kilovatų. Beje, kaip praneša Inhabitat, Solar ski lift Tenna keltuvo sėdynėse sumontuotas dar ir elektrinis pašildymas.

Ant keltuvo trosų pritvirtinti fotoelementai aprūpinti pakankamai protinga sistema, kuri automatiškai sureguliuoja elementų pasvirimo kampą atsižvelgiant į vėjo gūsius ir saulės spindulių kritimą. Sningant plokštės su saulės elementais kas 10 min. apsiverčia, taip nukratydamos ant jų besikaupiantį sniegą.

Solar skilift Tenna keltuvo ilgis 330 metrų.

Šis keltuvas buvo pradėtas naudoti praėjusių metų gruodį, o pasibaigus sausiui keltuvo prižiūrėtojai jau suskaičiavo ir jo energines sąnaudas bei konstatavo, kad keltuvas daugiau pagamina elektros nei sunaudoja. Inžinierių skaičiavimais per metus Solar ski lift Tenna turėtų pagaminti 90 tūkst. kilovatvalandžių ir sunaudoti tik 22-29 tūkst. kilovatvalandes elektros energijos. Perteklinė elektros energija bus naudojama Tenna miestelio reikmėms.

 

 

www.gelzinis.lt

 Kitos naujienos:

Nauju keltuvu į Stubai ledyną 0
World Ski Awords 2015 0
Didžiausias uždaras slidinėjimo kompleksas bus Norvegijoje 0
TMR investuos i Szczyrk 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija