Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Manaslu lavina, Glen Plake liko gyvas.

Straipsniai 2012-09-24 komentarai 0

Šiandien ir vakar pasaulio žiniasklaida daug dėmesio skiria nelaimei Nepale, kur lavina nusinešė mažiausiai devynias žmonių gyvybes.

Apie šią ekspediciją prieš porą savaičių nemažai buvo rašoma ir slidinėjimo portaluose. Vienas iš jos dalyvių buvo freeride legenda Glen Plake, kuris norėjo slidėmis nusileisti nuo 8156 viršukalnės. (Glen Plake galbūt daugumai lietuvių nieko nesako, tačiau jį turbūt dauguma atsimintų pagal pankišką šukuoseną). Ekspediciją į Manaslu rėmė Dynastar slidžių gamintojas.


 šalia Manaslu Glen, Remi ir Greg

Glenas, vakar (sekmadienį) žurnalistams pasakojo, kaip viskas įvyko.

Buvo dvi stovyklos. Viena stovykla nr.3 buvo, 6800m aukštyje, kurioje buvo 25 palapinės, kita stovykla nr.2 buvo, 6300m su 12 palapinių. Abi jos buvo nuneštos sniego lavinos.

„Ryte 4.45 su Greg’u buvau savo palapinėje, sėdėjau miegmaišyje, buvome įsijungę prožektorių. Remi miegojo kitoje, šalimais esančioje palapinėje. Išgirdome kažkokį garsą – Gregas pamanė, kad tai vėjo gūsis, po sekundės persigalvojo – tai lavina, dar po keletos sekundžių mus uždengė sniegas. Lavina mus permetė per serak’ą (ledai dažnai aštriomis viršūnėmis, dar vadinamos “ledo dantimis”), kai lavina sustojo mus nešusi, aš vis dar buvau miegmaišyje. Mes miegojome su įjungtais siųstuvais (byperiais), todėl pirmiausia siųstuvą perjungiau į paieškos režimą ir puoliau ieškoti, po dešimties minučių supratau, kad lakstau basas. Po kurio laiko radau savo pūkinę striukę, kuria Greg’as naudojo kaip pagalvę, radau kamerą, slidžių batus, bet Grego niekur nebuvo. Remi ir jo palapinės irgi neradome.“

Apie savo sveikatos būklę Glenas pasakė taip: „Gerai pakratė, netekau poros dantų ir susižeidžiau akį, bet esu gyvas.“

Iš Gleno Plake komandos Greg Hill atsirado sveikas, Remy Lecluse ir Greg Costa dar nerasti.

BBC pranešė, kad dėl blogų oro sąlygų paieškos buvo nutrauktos, o sužeistieji sraigtasparniais buvo išgabenti į Katmadu.

Nepale stūkso aštuonios iš 14 aukštesnių nei aštuonių kilometrų aukščio viršukalnių, įskaitant pačią aukščiausią - Everestą. Kasmet jos pritraukia tūkstančius alpinistų.

Daugiausiai jų atvyksta pavasarį, kai orų sąlygos Himalajuose palankiausios, tačiau trumpas kopimo laikotarpis taip pat atsiveria rugsėjo pabaigoje ir spalį, pasibaigus musoninėms liūtims.

Didžiausia nelaimė ant Manaslu įvyko 1972 metais, kai sniegas užvertė Pietų Korėjos alpinistų ekspediciją, kopusią šiaurės rytiniu šlaitu. Tarp 15 žuvusiųjų buvo dešimt šerpų ir korėjietis ekspedicijos vadas.Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija