Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Gargždų slidinėjimo trasa - su kliūtimis

Lietuvoje 2012-12-13 komentarai 1

Prieš trejus metus Gargžduose, Minijos slėnyje, slidinėjimo entuziastų įrengta slidinėjimo trasa ir keltuvas tapo traukos objektu daugeliui gargždiškių ir miesto svečių. Norėta šią pramogą išplėtoti, tačiau tam sukliudė kaimyniški nesutarimai ir biurokratija.

http://www.ve.lt/uploads/img/catalog/1/gargzdu-slidinejimo-trasa---su-kliutimis2.jpg

Vienas iš slidinėjimo trasos įkūrėjų, slidinėjimo entuziastas Dalius Yla pasakojo, jog trasa įrengta ir keltuvas pastatytas tik seniūnijos dėka, nes kitaip to nebūtų leidusios nei finansinės, nei teisinės galimybės.

"Pirmieji trasos ir keltuvo veikimo metai buvo itin sėkmingi, nes buvo labai daug sniego. Pernai teko šiek tiek nusivilti, tačiau tikimės, jog šiemet oro sąlygos bus palankios. Gaila, kad negalime slidininkams pasiūlyti dirbtinės dangos. Pavyzdžiui, Latvijos slidinėjimo trasose esant nepalankioms oro sąlygoms pilamas dirbtinis sniegas, todėl jos gali veikti be jokių sustojimų", - sakė D. Yla.

Slidinėjimo entuziasto manymu, Gargždų valdžia turėtų būti labiau suinteresuota šios trasos plėtojimu, nes tai ne tik tampa puikia miestelėnų laisvalaikio praleidimo forma, bet ir traukia svečius.

"Turime nuostabų slėnį - puikią vietą su nuostabiais vaizdais. Kodėl jos neišnaudoti?" - klausė D. Yla.

Jis pasakojo, jog buvo suplanuota slidinėjimo trasą prailginti ir taip pritraukti dar daugiau šios sporto šakos entuziastų. Buvo iškirsti krūmai, paruošta vieta trasai, ketinta papildomai supilti paaukštinimą iš po Gargždų stadiono rekonstrukcijos likusio grunto. Pasak D. Ylos, su paaukštinimu naujoji trasa siektų 170-200 m aukščio. Tai pakankamas aukštis daugumai slidininkų. Panašaus aukščio trasos yra ir Latvijoje.

"Visi pažiūrėjo geranoriškai, aplinkos apsaugos specialistai neprieštaravo, tačiau kai darbai jau buvo pajudėję, sulaukėme parko kaimynų skundų. Jie pasipiktino, kad ruošiant trasą buvo iškirsta keletas medžių, nors tam ir neprieštaravo aplinkosaugininkai. Ties tuo viskas ir sustojo. Juk žinote, jei norima numarinti gerą idėją, tai padaryti nėra sunku.

Dabar laukiame įvairių institucijų atsakymų. O juk prieš 30-40 metų slėnyje ir ant šlaitų augo labai nedaug medžių. Žmonės galėjo slidinėti, kur tik panorėję. Slėnį puošė trys gražūs ir tvirti ąžuolai, kurie išlikę iki dabar", - pasakojo vyriškis.

D. Yla prisiminė ir idėją sujungti Gargždų stadioną, miesto parką bei slidinėjimo trasą į viena bendrą pramogų kompleksą, tačiau ir ši mintis, nors anksčiau ir buvo palaikyta, sulaukė vietos politikų abejingumo. Pastarieji. entuziasto teigimu, idėjos neatmeta, tačiau svarsto, jog reikėtų viską detaliau išnagrinėti, galbūt paruošti galimybių studiją ir panašiai.

"Kol jie svarsto, perniek eina krūva iki šiol padarytų darbų", - piktinosi D. Yla, tačiau tikino, kad sprendimų vienaip ar kitaip bus laukiama ir vylėsi, jog kada nors gražias idėjas pavyks įgyvendinti.

"Ventspilyje trasos įrengimą palaikė miestelio valdžia, pats meras rūpinosi, kad viskas būtų padaryta kuo greičiau ir geriau. Norėtųsi, kad toks požiūris vyrautų ir pas mus", - sakė D. Yla.

Eglė Pekienė   www.ve.ltKitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija