Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kokie yra realūs slidinėjimo trasų ilgiai?

Straipsniai 2013-09-14 komentarai 2

Vokietis žemėlapių sudarytojas Christophe Schrahe išmatavo Europos ir Amerikos slidinėjimo trasų ilgius. Vokiečio išvada buvo negailestinga: daugumos slidinėjimų kurortų nurodomi trasų ilgiai neatitinka tikrovės, kai kuriuose slidinėjimo kurortuose trasų ilgiai padidinti net dvigubai.

Jo teigimu vidutiniškai slidinėjimo trasų ilgiai yra padidinti 34 proc. Šie vokiečio teiginiai sukėlė daug diskusijų, o kai kuriuose kurortuose buvo pradėti trasų ilgio permatavimai.

Christophe pateikė ir konkrečius skaičius, pavyzdžiui:
Trys Slėniai (
Les Trois Vallées) reklamuojasi turėdami 600 km trasų, tuo tarpu Christope’as suskaičiavo 493 km.
Val d'Isere 300 km, jo paskaičiuota 232 km.
Grand Massif, 265 km , paskaičiuota 172 km.
Portes du Soleil 402 km, paskaičiuota 263 km.
Vienas didžiausių neatitikimų Keturiuose slėniuose Šveicarijoje (kurortai: Verbier, Nendaz, Veyssonaz, Thyon) lankstinukuose ir internete skelbiami 362 km. Vokietis atrado tik 164 kilometrus, trasų skaičius padidintas 120 proc. Šiuo metu Verbier kurorte nepriklausomi ekspertai permatuoja trasų ilgį.

Tačiau ne viskas taip blogai. Štai Austrijos kurortų Lech, St. Anton, Kitzbuehel trasų ilgis sutampa su kartografo paskaičiavimais. Austrijoje trasų ilgius perskaičiuoja tik Ski Welt slidinėjimo regionas.

Kai kurių kurortų valdytojai pripažįsta, kad trasų ilgį galima skaičiuoti įvairiais būdais, taip gaunant skirtingą ilgį. Jie teigia, kad  slidininkai ir snieglentininkai nečiuožia nuo visos trasos tiesiai, per vidurį. Todėl apskaičiuojant trasų ilgius yra atsižvelgiama į trasos posūkius, šlaitų statumą... Be to, kiekvienas ta pačia trasa čiuožia skirtingai.

Po šio tyrimo (kuris ,beje, parduodamas už 99 eurus) Austrijos Keltuvų operatorių asociacija kurs rekomendaciją, kaip turi būti matuojamas trasos ilgis, o Šveicarijos vartotojų asociacija svarsto galimybę imtis priemonių prieš netikslią informaciją teikiančius kurortus.

Matuodamas trasas vokietis naudojosi naujausiomis palydovinėmis skaitmeninėmis technologijomis. Buvo matuojama per trasos vidurį, taip pat buvo atsižvelgta į šlaito statumą.Kitos naujienos:


Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija