Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Klimato atšilimas baigėsi

Straipsniai 2013-09-17 komentarai 0

Pastaraisiais metais vykusias diskusijas apie globalų atšilimą keičia priešingos kalbos. Įžymūs mokslininkai teigia, kad tiek daug apkalbėtas pasaulinis atšilimas baigėsi ir prasidėjo visuotinis atšalimo periodas, kuris turėtų užsitęsti iki šio amžiaus vidurio. Yra net patvirtinančių teiginių, kad jau nuo 1997 metų atšilimo procesas sustojo.

Šiemet dėl šaltos arktinės vasaros beveik milijonu kvadratinių mylių padidėjo ledynų teritorija Arktyje, palyginti su tuo pačiu metų laiku 2012-aisiais. Tokia tendencija jau buvo išpranašauta „BBC“ televizijos prieš šešerius metus, rašo dailymail.co.uk.

Rudenį visada prasidėdavo kasmetinis užšalimo periodas, tačiau šiais metais ištisus metus ledai nebuvo atitirpę. Dėl to ledų padengtas plotas vis didėja ir yra beveik pusės Europos teritorijos dydžio – driekiasi nuo Kanadai priklausančių salų iki pat Rusijos šiaurės krantų. Įprastai vasaros metu Šiaurės vakaruose dėl ledų tirpimo atsiranda naujas laivų kelias, tačiau šiais metais taip neįvyko.

Jungtinės tautos žada spalį surengti specialų susitikimą, kuriame bus pristatyta ataskaita rengiama kas 6 ar 7 metus. Joje turėtų būti apžvelgiami klimato pokyčiai ir ateities tendencijos. Tačiau tokia atšiauri arktinė vasara privertė sušaukti neeilinį Jungtinių Tautų susitikimą Stokholme rugsėjo mėnesį, kur ir bus aptarti nauji duomenys. 

Ilgas slidinėjimo sezonas

Slidinėjimo mėgėjams Europoje ši vasara irgi buvo kaip niekad gera. Vasaros sezonu slidinėti kvietė daugiau nei įprastai slidinėjimo kurortų: Ischgl, Chamonix, Cortina, Cervinia,  Les 2 Alpes, Alpe d’Huez. Alpe d’Huez kurorte pirmą kartą per paskutinius 10 metų buvo atidarytos Sarennea ledyno trasos, o dienos ski paso kaina buvo tik 25 eurai.


Pranašauja ankstyvą žiemą Lietuvoje

Apie artėjantį rudenį kol kas primena tik anksti raudoniu nusidažiusios šermukšnių uogos. Senoliai nuo seno sako, kad anksti paraudę šermukšniai pranašauja šaltą žiemą, rašo „Klaipėda“.

Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės pirmininkas Arūnas Neverdauskas pastebi ir kitų šios žinios pranašų. "Esu pastebėjęs, kad bitės pradėjo ruoštis šalčiams. Jau dabar jos prieš avilio laką yra suformavusios savotišką pikio tvorelę. Taip jos stengiasi, kad šiluma neišeitų iš avilio“, – tikino A.Neverdauskas.

Žolininkė Adelė Karaliūnaitė, paklausta, kokia šiemet galėtų būti žiema, patikino, kad ji bus ankstyva ir šalta. "Mano manymu, jau pirmasis šaltis prasidės taip, lyg ledynmetis prasidėtų“, – aiškino A.Karaliūnaitė. – "Jau yra taip buvę. Šiemet laukia viena iš tų žiemų, kurios prasideda labai anksti. Ko gero, ji ne tik anksti prasidės, bet ir ilgai tęsis, nes augalai šaknis suleido į žemę labai giliai. Taip augalas ruošiasi žiemai“, – tikino A.Karaliūnaitė. Jos spėjimu, pirmosios rimtesnės šalnos turėtų prasidėti jau rugsėjo paskutiniąją savaitę.

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija