Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Ieškomas nuomininkas Liepkalnio trasoms

Lietuvoje 2013-10-05 komentarai 0

Vilniaus savivaldybės įmonė „Start Vilnius“ paskelbė konkursą išnuomoti Liepkalnio žiemos ir vasaros sporto centrą. Privatūs investuotojai čia privalės sukurti poilsio zoną, kurioje galima būtų leisti laiką tiek žiemą, tiek vasarą.

 

Slidinėjimo trasomis Vilnius pasigirti negali. Nors jos įrengtos, tačiau kasmet kartojasi tos pačios problemos – infrastruktūra ant Liepkalnio skurdi, sezonas prasideda vėlai, sniego patrankos pagamina per mažai sniego.

Ne vienerius metus slidinėjimo trasas Liepkalnyje eksploatavo ir prižiūrėjo bendrovė „Žiemos trasa“. Šių metų žiemą Vilniaus savivaldybė norėjo kalną perimti ir pati savo jėgomis jį eksploatuoti, tačiau po užsitęsusių ginčų nusileido ir paliko jį seniesiems prižiūrėtojams. Formaliai kalno šeimininkė yra Vilniaus savivaldybės įmonė „Start Vilnius“, kita savivaldybės viešoji įstaiga – „Sveikas miestas“ – rūpinosi vizija, koks Liepkalnis turėtų būti ateityje.

Anot „Start Vilnius“ direktoriaus pavaduotojo nekilnojamam turtui Pauliaus Puidoko, konkurso tikslas yra išnuomoti sporto centrą, įpareigojant nuomininką investuoti, rekonstruoti ir eksploatuoti šią teritoriją. „Per trejus metus konkurso laimėtojas privalės investuoti ne mažiau kaip 3,5 mln. Lt, taip pat yra bus įpareigotas ateinantį 2013/2014 metų sezoną vykdyti veiklą“, – teigė P.Puidokas.

Pasiūlymų iš potencialių nuomininkų laukiama iki spalio 25-osios.

Radus nuomininkus tikimasi renovuoti inžinerines komunikacijas, kurios leistų tinkamai paruošti trasas, rekonstruoti kavinę, o tai esą pritrauktų daugiau lankytojų. Taip pat šalia slidinėjimų trasų norima įkurti ir slidinėjimo mokyklą.

Tačiau pagrindinis pokytis būtų tas, kad Liepkalnyje galima būtų lankytis ir žiemą, ir vasarą. Tad čia tikimasi įrengti vasaros rogučių ir kitokių pramogų. Nuomos terminas – 20 metų.

Liepkalnio infrastruktūros plėtojimą stabdo kaimynystė su sodininkų bendrija „Ribiškės“. Pastarosios gyventojai piktinasi tiek sniego patrankų keliamu triukšmu, tiek nuolat, jų teigimu, niokojama bendrijos tvora – ją esą laužo sniegą stumdantys traktoriai.

 

Nuotraukos ir tekstas
 


Kitos naujienos:


Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija