Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Liepkalnis ruošiasi žiemai

Lietuvoje 2013-12-10 komentarai 1

Ant Liepkalnio patrankos jau pučia sniegą. Tačiau žiemos sporto entuziastams džiūgauti dar per anksti – slidinėjimo trasos pradės veikti tik tuomet, jeigu 3-4 dienas vidutinė paros temperatūra bus bent 8 laipsniai šalčio. Kol kas čia kuriasi naujieji žiemos centro valdytojai – bendra Lietuvos ir Latvijos įmonė „Trade State“.

 

Laimėjusi konkursą įmonė vos prieš kiek daugiau nei savaitę pasirašė sutartis su savivaldybė ir kibo į darbus. Planuojama, kad iš viso į kalno infrastruktūros tvarkymo darbus per trejus metus bus investuota apie 3,5 mln. Lt.

Jau dabar įrengtos kelios naujos trasos, senosios tvarkomos, atnaujinami seni keltuvai, pastatyta 30 naujų šviestuvų įmonė įsigijo reikalingos technikos. Išlyginta nauja erdvė automobilių stovėjimui, pastatyti geltoni namukai, kur įsikurs žiemos sporto įrangos nuomos punktas. Veiks ir slidinėjimo mokykla, kavinė.

Anot kalno valdytojų, kol kas sniegas pučiamas, bet sezono pradžia dar nenumatyta – tam reikia, kad ilgesnį laiką laikytųsi vidutinė 8-10 laipsnių šalčio paros temperatūra. Tačiau kai tik gamta suteiks tokias sąlygas, trasos bus paruoštos ir jos jau šiemet bus saugesnės: šiuo metu šalinami medžiai, stulpai, tvarkomas reljefas, medžiai dengiami tinklais, minkšta medžiaga.

Seni keltuvai restauruojami, tačiau jau kitąmet dalį jį pakeis nauji ir modernūs.

Anot Liepkalnio žiemos centro vadovo Artūro Bielskaus, kitąmet sezonas prasidės kur kas anksčiau, kadangi tam tereikės vidutinės 2 laipsnių šalčio temperatūros. Bet tam reikia sniego patrankoms tiekti ne vandentiekio vandenį, kaip daroma dabar, o iš tvenkinio, kuris šiuo metu kasamas.

Kitais metais turėsime 9 trasas, tiek pat ir keltuvų – tokiu būdu mažės eilės prie jų. 

Naujieji žiemos centro vadovai net sugebėjo sutarti su apačioje esančios sodų bendrijos gyventojais, su kuriais ankstesni Liepkalnio šeimininkai nuolat konfliktavo. Gyventojai skundėsi dėl patrankų keliamo triukšmo, dėl laužomų tvorų ir kitų dalykų, kadangi apačioje slidinėjimo trasa remiasi į privačius sklypus.

„Su sodininkais sutariame labai gerai, „paskolina“ savo sklypo dalį naudotis, tereikia žmogiškai šnekėtis. Kviečia arbatos, į pirtį, santykiai tikrai labai geri, kalbamės kas antrą dieną“, – teigė A.Bielskus.

 Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija