Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Vilnius Beacon sveikatingumo kompleksas Liepkalnyje

Lietuvoje 2014-12-11 komentarai 1

Vilniaus miesto savivaldybė ir pasaulinio garso architektas Danielis Libeskindas šiandien pristatė sporto ir sveikatingumo centrą „Vilnius Beacon“ („Vilniaus švyturys“) Liepkalnio slidinėjimo kalne projektą.

Architektas, sukūręs „Laisvės bokštą“ Niujorke, kuris iškilo vietoje 2001 m. rugsėjo 11-ąją per teroro išpuolį nugriautų bokštų dvynių, neslepia, kad Liepkalnio projektas yra mažiausias, prie kurio jam yra tekę dirbti, tačiau neabejoja, kad šis padės Vilnių paversti tikru traukos centru. 

„Žmonės manęs kartais klausia, kodėl užsiimu tokiu mažu projektu, kuris yra mažiausias mano gyvenime. Atsakau jiems, kad šiandien tarpusavyje konkuruoja įvairūs miestai. Net ir maži sudaro konkurenciją dideliems“, – pasakojo į Vilnių drauge su žmona Nina ir sūnumi atvykęs architektas. 

Tai – ne pirma architekto viešnagė Vilniuje. Jis čia yra lankęsis ir anksčiau.  „Man labai patinka šis miestas. Jaučiu su juo ryšį, nes kilau iš Lenkijos, o didelė mano žmonos šeimos dalis kilo iš Vilniaus“, – teigė D.Libeskindas. 

Bendradarbiauti kuriant naują sporto ir sveikatingumo centrą Vilniuje D.Libeskindą ir jo architektūros studijos „Studio Daniel Libeskind“ komandą pakvietė sostinės savivaldybė. 

Siekdama, kad Vilnius taptų Baltijos regioniniu centru, savivaldybė kartu su partneriais bendrovėmis „Trade Start“ ir „Start Vilnius“ pakvietė architektūros žvaigždę bendradarbiauti kuriant naują turizmo traukos centrą.

Naujasis sporto ir sveikatingumo centras geografiškai yra idealioje vietoje - pusiaukelėje tarp oro uosto ir sostinės istorinio bei verslo centrų. Jis tarsi sujungia miesto erdves į vieną daugiafunkcinę erdvę, taip didindamas miesto patrauklumą Europos gyventojams. Iki šiol Liepkalnio slidinėjimo centras veikė tik žiemą, tačiau naujasis sporto ir sveikatingumo centras – tai didelis sporto veiklų pasirinkimas ir žiemą, ir vasarą. Kartu tai ir rekreacinė bei kultūrinė programa visų amžiaus grupių ir įvairių pomėgių lankytojams.

Pagal D.Libedinskio projektą Liepkalnyje atsiras du nedideli pastatai, sujungti kolonada ir praėjimu tarp jų. Bendras pastatų plotas bus tik apie 600 kv. m.

Viename pastate atsiras slidžių ir kitokios įrangos nuomos punktas, persirengimo kambariai, parduotuvė, informacinis centras kitame – bistro restoranas su terasa, iš kurios atsivers puikūs vaizdai. Taip pat čia atsiras didelis vestibiulis, salė įvairiems renginiams.

Taigi žmonės čia galės ne tik sportuoti, bet ir eiti stebėti kultūros renginių, taip pat pasėdėti čia pat veikiančiame restorane, pavalgyti ir pasigrožėti įspūdingais vaizdais, atsiveriančiais nuo Liepkalnio kalno.

Naujojo centro pastatų apdaila bus daugiausiai padaryta iš medžio, kai kurie elementai – iš metalo, o ant arkados stogo atsiras saulės baterijos, kurios pastatams gamins elektros energiją.

Architektas žadėjo, kad perstatytas Liepkalnio sporto ir sveikatingumo centre, kuris veiks visus metus, bus nedidelis, bet labai funkcionalus, galės vykti daug įvairių veiklų.

Vilniaus meras Artūras Zuokas sakė, kad šis projektas bus palyginti nebrangus. Skaičiuojama, kad projekto įgyvedinimui reikėtų apie 2-2,5 mln. Lt, numatyta, kad savivaldybė tvarkys viešąją infrastruktūrą, t. y. privažiavimus ir stovėjimo aikšteles, o partneriai, kurie valdo kalną 20-iai metų, turės investuoti savo lėšas. Kokiomis dalimis investicijos pasiskirstytų, turėtų paaiškėti, kai bus atliktas galutinis techninis projektas.

Naujasis sporto ir sveikatingumo centras yra pusiaukelėje tarp oro uosto ir Vilniaus istorinio bei verslo centrų. Iki šiol Liepkalnio slidinėjimo centras veikė tik žiemą, tačiau naujasis sporto ir sveikatingumo centras sporto veiklų pasiūlys ir žiemą, ir vasarą.

Statybas planuojama pradėti 2015, o baigti 2016 metais.
Atgal 0 iš 0 Pirmyn


Kitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija