Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Atidaryta Utrių kalno slidinėjimo trasa

Lietuvoje 2015-01-03 komentarai 0

Vakarų Lietuvos gyventojams, norintiems paslidinėti nebereikės važiuoti šimtus kilometrų – Klaipėdos rajone gruodžio 30-ąją atidarytas Utrių kalno slidinėjimo trasos. Tai pirmasis slidinėjimo kurortas Klaipėdos krašte.

 

Idėja Utriuose įrengti slidinėjimo trasą gimė, kai Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas" nariai svečiavosi Ignalinoje, kur aplankė ten esančią slidinėjimo trasą. Jie vieningai sutarė, kad Utrių kaime yra ne ką prastesnis kalnas. Jau grįždami autobusu namo lapiškiai pradėjo dėlioti planus, kurie iš pradžių atrodė sunkiai įgyvendinami, tačiau visai netrukus visa tai ėmė virsti realybe – Lapių bendruomenės centras pradėjo įgyvendinti projektą „Slidinėjimo trasos įrengimas Utrių kaime".

„Šį kalną slidininkai žiemomis apgula jau keliasdešimt metų. Jie buvo pasidarę tokį mėgėjišką keltuvą. Galiausiai atėjo laikas, kai atsirado galimybių Utrių kalną paversti tuo, kuo jis dabar ir yra“, – dėstė L. Karbauskienė.

Prieš porą metų Lapių bendruomenės centras gavo 590 tūkst. litų ES paramą, dar apie 120 tūkst. litų pridėjo Klaipėdos rajono savivaldybė.

Už šiuos pinigus nupirkta įranga, reikalinga gaminti ir į trasas purkšti sniegą. Lėšos panaudotos ir įrengti keltuvą.

Kalno aplinką savanoriškai tvarkė Lapių bendruomenės centro nariai. Anot pašnekovės, prireikė 7-8 talkų, kad būtų sutvarkyti kemsynai ir kalnas pritaikytas įrengti slidinėjimo trasas. 3,7 ha visuomenės poreikiams skirtame sklype buvo atlikta daugybė darbų: sutvarkyta viešoji erdvė, iškirsti menkaverčiai krūmai, pašalinti kelmai, suformuotas kalnas, tramplynai. Jau praėjusiais metais buvo pastatytas modernus keltuvas, taip pat siurblinė. Šiemet įrengta hidrosistema, pastatytas bilietų namelis, įrengta nedidelė lauko kavinė, slidžių nuomos punktas. Taip pat padaryti apsaugos tinklai, sumontuotos kameros, apšvietimas.

Utrių slidinėjimo trasoje veiks trys keltuvai. Moderniuoju per valandą bus galima pakelti 700 žmonių. Antrasis – skirtas pradedantiesiems, o trečiasis – silpnesnis.

Ilgosios, vadinamosios raudonos, slidinėjimo trasos ilgis siekia 250 metrų, mėlynos – 170 metrų, skirtos pradedantiesiems ir vaikams – apie 85 metrus. Atidarymo dieną slidinėtojai buvo kviečiami išbandyti moderniausią keltuvą bei ilgiausią – raudonąją – trasą. Kitas planuojama atidaryti, kai tik oro sąlygos leis, nes sniegui gaminti reikalingas bent -2 laipsnių šaltis.

„Kol kas visiškai parengę esame tik vieną trasą, bet per šią žiemą tikimės pabaigti ir kitas tris. Mūsų žiemos ir ypač pajūryje yra labai nenuspėjamos. Vieną dieną spaudžia šaltukas, o kitą dieną termometro stulpeliai jau pakyla aukščiau nulio. Tačiau turime specialią įrangą, kuria vandenį iš Minijos upės galima paversti sniegu ir purkšti į trasas, todėl oras neturėtų sustabdyti mūsų sumanymų“, – vylėsi L. Karbauskienė.

Kol kas planuojama, kad už pusantros valandos slidinėjimą reikės mokėti 20-25 litus. Papildomai reikės susimokėti už keltuvą. Greta kalno veiks ir reikalingo inventoriaus nuomos punktai.

„Minčių ir idėjų turime įvairių. Tikimės, kad šis žiemos projektas pasiteisins, o tada galėsime galvoti ir apie vasaros pramogas. Pavyzdžiui, įrengti specialias rogučių trasas ar kitokius ekstremalius nusileidimus nuo kalno“, – į ateitį žvelgė pašnekovė.

 Kitos naujienos:

Aukštagirė - nauja slidinėjimo trasa Lietuvoje 2
Kauniečiams slidinėjimo trasos teks palaukti 0
Pradeda veikti "Lynų kelias" į Snow areną 1
Slidinėjimo federacija: prieš sezoną – dvejopos nuotaikos 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija