Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Liepkalnį sostinėje nuklojo sniego pusnys. Atnaujinta

2015-11-26 komentarai 0

Liepkalnis slidinėjimo sezoną atidarė lapkričio 28 dieną. Slidinėjimo mėgėjai jau gali slidinėti dviejose trasose (2 ir 3-čioje), veikia du keltuvai.

 

__________________________________________

Vilniaus Liepkalnį nuklojo storas sniego sluoksnis. Liepkalnio slidinėjimo trasoje nuo trečiadienio įjungtos dirbtinio sniego patrankos.

 

Ketvirtadienio dieną slidinėjimo trasa jau buvo padengta sniegu – patrankos veikė per naktį ir tokiu režimu veiks artimiausias dienas. Tačiau slidinėjimo sezonas dar nebus atidarytas.

„Per valandą išpurškiama apie 200 kub. metrų sniego. Patrankas įjungiame, kai yra -2 laipsnių šaltis. Jeigu yra šilčiau – sniegas tirpsta. Mums idealiausia, kai yra tarp -5 ir -7 laipsnių šalčio. Tuomet sniegas labai greitai gaminasi ir būna didelės pusnys“, – sakė trasą prižiūrintis darbuotojas.

Darbininkai sakė, kad plušėjo per naktį – naktį šalčiau, todėl ir sniegas gaminasi žymiai greičiau.

„Kai naktį reikia nuolat užlipti ir nulipti nuo kalno, stumdyti sniego patrankas, jas perkelti vis į kitą vietą... Tai yra labai sunku. Toli gražu nėra taip romantiška dirbti pusnyje, nei jūs galvojate“, – nusijuokė darbininkas.

Artimiausiomis dienomis oras sniego gamybai bus palankiausias naktį. Ketvirtadienio naktį žadamas 4 laipsnių šaltis, penktadienio naktį į šeštadienį spustelės ir 7 laipsnių šaltukas. Dienomis laikysis nulinė arba laipsniu žemesnė temperatūra.

Liepkalnyje veikia 10 trasų, iš kurių visos yra atnaujintos. Jos suskirstytos pagal sudėtingumo lygį, kad sau tinkamą maršrutą rastų kiekvienas nuo pradinuko iki veterano. Viena žalia trasa skirta pradedantiesiems, keturios mėlynos – vidutiniokams, trys raudonos – pažengusiems ir viena juoda – ypač patyrusiems slidinėtojams. Į jas iš viso kelia dešimt keltuvų – du vaikiški, septyni jau pažįstami bugeliniai keltuvai ir vienas visiškai naujas, skirtas sniego parkui bugelinis keltuvas.

 Kitos naujienos:

Pradeda veikti Liepkalnio trasos 0
Filmas Tales From Cascadia 0
Slidinėjimo istorija 1915 - 2015 0
Nusprendė, kur bus įrengiama slidinėjimo trasa Kaune 2

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija